Co jsme si přáli, se splnilo: růžová tečka za charitativním říjnem byla nadmíru důstojná! 264 fantastických diváků včetně početné delegace z PINK BUBBLE bylo v neděli v rámci derniéry růžových dresů svědky ukončení neporazitelnosti lídra tabulky z Mladé Boleslavi. Muži v 10. kole Superligy zvítězili 4:3 a nejen svým výkonem na place potěšili elitního českého kajakáře Víta Přindiše, který vhodil úvodní buly coby speciální host.

Stříbrný medailista z Mistrovství světa 2017 a mistr Evropy z roku 2019 na utkání vydržel v doprovodu své přítelkyně jednu třetinu. Pak musel domů, v pondělí se přesouval na soustředění do Londýna, kde zahájí přípravu na novou sezonu.

Čas na rozhovor si ale našel a z charitativní akce Růžový říjen byl nadšený. "Je super, že jste vymysleli cestu, jak pomoci ostatním," ocenil kooperaci Florbalu Chodov s PINK BUBBLE kajakář, který v roce 2017 zvítězil jako první Čech v historii v celkovém hodnocení Světového poháru v kategorii K1. Florbal mu navíc vůbec není cizí!

Tak co ty a děrovaný míček, jste přátelé?
"Je to tak, florbal hraju dlouhé roky přes zimu v rámci přípravy, dvě sezony jsem dokonce hrál za fakultu univerzitní ligu. Dokonce pořádáme malý vodácký turnaj ve florbale. Jak to bývá, klasicky si snažíme udělat žízeň, ale má to i docela prestiž. Můj prioritní cíl je se hlavně nezranit, mám docela problémy se zády, takže se to snažím hlídat a odejít zdravý domů."

Na jakém postu jsi se našel?
"Dřív jsem hrál rád v útoku, teď ale jsem spíš vzadu a snažím se to konstruktivně rozehrávat. Což se ne vždy daří samozřejmě. (smích)"

Florbal je týmový sport, vítáš změnu oproti osamělému sezení v kajaku?
"Strašně mě ta hra baví, navíc jak říkáš, kanoistika je individuální sport, na všechno jste sám. Nikdo tě nezachrání, nikdo ti nepomůže. Takže možnost emoce s někým čas od času sdílet si maximálně užívám. Jak radost po výhře, tak zklamání po prohře."

Těší tě, že jsi byl posledním v řadě sportovních osobností, která svou účastí podpořila charitu a nadační fond PINK BUBBLE vhozením úvodního buly?
"Sport je obrovské privilegium a moci ho dělat profesionálně je něco, čeho si nesmírně vážím. Je super najít cestu, jak pomoci ostatním, ať je to takhle Růžovým říjnem, nebo jakkoliv jinak. Máte můj obdiv. Letos jsme měli také ambici udělat v rámci Českého svazu kanoistů podobný projekt, ale narazili jsme na to, že kolem toho je strašně legislativních záležitostí a nestihli bychom to v rámci letošního Světového poháru, takže jsme to odložili na příští rok. Ale jsem rád, že charitativní tendence ve sportu sílí, je toho čím dál více a padá to na úrodnou půdu. Je to krásná myšlenka, někomu chtít pomoci!"

Co máš v plánu v následujících týdnech?
"Teď jsem začal trénovat nanovo, čekají mě soustředění v Londýně, Tokiu a následně v únoru v Austrálii. Následujících x měsíců se ponese jen duchu tvrdé přípravy a pokusím se co nejlépe připravit na jarní nominační závody do české reprezentace."

Tam se bude lámat chleba, že?
"Přesně tak, to bude alfou omegou celého roku, protože pro nás je naprosto zásadní dostat se do týmu. Člověk si to vždycky musí vybojovat sám, nikdo ti neřekne, ty tam budeš automaticky, ty jsi měl poslední rok skvělý. Každou sezonu je to stejné, výkonnost musíme prokázat na domácích závodech a probojovat se do čtyřčlenné reprezentace a moci tak jezdit závody Světového poháru."

Jak náročné je pádlovat v éře mistra světa Jiřího Prskavce?
"Já nemyslím na to, že těch kluků je hodně, že je tam Vávra Hradilek, Jířa Prskavec, Ondra Tunka a další kluci. My každý jedeme každý za sebe a snažíme se co nejlépe připravit. My čtyři, co jsme aktuálně v týmu, jsme z jednoho klubu, sedíme spolu v jedné šatně, máme sice rozdílné tréninkové skupiny, ale vidíme se každý den. To nás pohání a motivuje!"

Tak obrovskou konkurenci jako máte v K1 jiný sport asi nemá, že?
"Na jednou stranu je to dobře, ale na druhou špatně, protože to síto čtyř míst v reprezentaci je extrémně náročné. Ale naší K1 ta konkurence posouvá nahoru a další kategorie nám to myslím hodně závidí, že se naše generace takhle vyprofilovala. Že se mluví a píše v poslední době jen o kajakářích. Jsme nejsilnější, co jsme kdy byli, ale jak říkám, olympiáda bude bohužel jen o jednom člověku a já udělám maximum proto, abych to byl já."

10.kolo, neděle 3.11.2019, 13:10
4:3
(2:0, 2:2, 0:1)
 

branky: 9. Tom Ondrušek, 14. Martin Řezáč, 31. Marek Vávra, 34. Tom Ondrušek - 35. Tadeáš Chroust, 40. Tadeáš Chroust, 51. Jan Natov
rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý
vyloučení: 2:3; využití: 1:0
diváků: 264
zásahy brankářů: Michal Rebro 21 - Lukáš Bauer 12

Generální
partner

Partneři
klubu