Český florbal u jeho jména uvádí status mladšího veterána. Sedí to, Michal Rebro ve čtvrtek oslavil už 33. narozeniny, společně s kapitánem Martinem Koutným je nejstarším mužem soupisky A týmu. A oslava to byla stylová, Rebro dalším spolehlivým výkonem dovedl Chodov k důležitému vítězství 5:4 nad Spartou v rámci 23. kola Superligy, navíc byl vyhlášen mužem utkání. Během utkání pobavil fotbalovou eskapádou, po jeho konci zase lamentoval nad uznaným trestným střílením Josefa Juhy.

Rebro přišel z Tatranu před startem sezony s jasným úkolem - stát se novou brankářskou jedničkou a vrátit tým z Jižního Města po dvouleté absenci do Superfinále. Zatím se mu daří, vychytal už 16 výher, což jej řadí na druhou příčku mezi všemi gólmany Superligy. Jak se mu na Chodově líbí? Kde tlačí jeho spoluhráče bota? Kdy si přijde, že mluví do zdi? A co reprezentace a jeho vztah s mladým kolegou Šimůnkem?

Optikou narozenin i vítězství v UNYP Areně byl čtvrtek docela prima den, že?
"Ano, ve finále to byl povedený den. Ale od rána jsem pracoval s obavou, že zrovna na narozeniny bych od Sparty nechtěl dostat nášup. A tak jsem tomu uzpůsobil i přípravu, v práci jsem si dal jen dva kousky dortu. (smích)"

Co se dělo po utkání, vyrazil jsi někam za písničkou?
"Kdepak, čím jsem starší, tím ty oslavy moc neprožívám. Šel jsem domů a dal si džus, který jsem dostal za nejlepšího hráče. Na pořádnou oslavu se doufám najde čas později."

Především ve druhé třetině nás soupeř trošku utáhl, jaký to byl duel z pohledu gólmana? Letělo na tebe jen 18 střel.
"Sparta mi přišla bez nápadu. A ve druhé třetině začali hrát více na náhodu a vše házeli na branku. Bylo tam hodně nepříjemné střelby od obránců. Často pak tečovaný balonek vypadne do loženky. Nicméně kluci s blokováním skvěle pomáhali."

Hodně jsi mluvil na obránce, zakládáš si na tom?
"Komunikace je důležitá a beru ji jako samozřejmost. Ale nic extra bych z toho nedělal. Do týmu se zápasově zapojil Mára Švajný, proto je potřeba komunikovat ještě o něco více."

S kým z beků je komunikace nejsnazší?
"Při hře mezi kluky nevidím rozdíl. Horší je to při standardních situacích. To si často opravdu připadám, jako když mluvím do zdi."

Ocenil jsem tvůj odvážný výběh k mantinelu ve třetí třetině, ale ke 100% řešení to mělo daleko, souhlas?
"O mé kopací technice se dá napsat hodně, ale jednou ze sta případů se i mistr tesař utne. Zpětně bych se snažil napadajícího hráče spíše prohodit."

Akce už visí na florbalovém "bizáru" na facebooku, jsi častým návštěvníkem této stránky?
"Neřekl bych, že jsem častým návštěvníkem. Spíše zde mám často jednu z hlavních záporných rolí. Ale i to je kariéra. (smích)"

Co nájezd Josefa Juhy, kterým Sparta snížila tři minuty před koncem na rozdíl jediného gólu? Dle opakovačky gól neměl platit...
"Podle videa platit neměl, hlavní ale je, že to neovlivnilo výsledek."

Přesto jsi svůj pocit křivdy vyjádřil i na instagramu do komentářů pod video s nájezdem...
"Neřekl bych, že šlo o křivdu. Spíš jsem cítil potřebu poukázat na nesmyslnost pravidla. Proč se pravidlo o vracení s balonkem tedy zavádělo? Slyšel jsem, že pro snazší rozhodování sudích. Což se ukazuje jako blbost."

Proč? Zkus to rozvést.
"Sledovat současně pohyb těla a balonu je mnohem složitější. Pak už zbývá jen ta druhá možnost, znechutit nájezdy gólmanům."

Co soupeřova power play, hráli to dobře, za minutu vygenerovali asi šest střel. Už jsi vařil?
"Ještě dobrý. Když je to o jednu branku, tak se přepne na morál a síla se najde. Ale vzpomněl jsem si na ten druhý kousek dortu."

Jsi pracující člověk, jsou zápasy ve všední dny problém? Byť vím, že v O2 jsi pánem svého času.
"Asi není na místě si stěžovat. Určitě na tom bude spousta pracujících hůře. Zápasy v základní části během týdne mi nevadí, jelikož si práci mohu naplánovat dopředu. V případě 5. a 6. zápasů v play off to díky nepředvídatelnosti bývá horší, ale řešitelné."

Blíží se konec základní části, jak zatím hodnotíš své výkony? Zapsal jsi už 16 výher, to je druhé největší číslo v Superlize za Lukášem Bauerem z Mladé Boleslavi...
"Zhodnotil bych vše až po sezoně, protože jediné, co je pro mě měřítkem, je úspěch týmu. To, jestli se vyhraje a já dostanu nášup, není podstatné. Před sezonou jsem na jednom sezení říkal, že bych chtěl dál vždy týmu šanci na výhru, to si myslím zatím vychází v každém zápase."

Souhlasím, na druhou stranu jsi dvakrát dostal desítku (Black Angels + Tatran), tohle tě coby zkušeného parda asi nerozhází, ne?
"Desítka potěší jen vychlazená, takže radost z tolika gólů určitě nemám. Nicméně v obou případech se vyhrálo ve velmi ofenzivních zápasech."

Kde máme jako tým největší mezery? Lídr tabulky z Boleslavi inkasoval 60x, my 112x...
"Rezervu stále vidím v nasazení a zodpovědnosti proti slabším soupeřům. Se soupeři z první poloviny tabulky dostáváme branek výrazně méně."

Chodov si vždy zakládal na perfektní lidské rovině týmu, vnímáš to stejně? Můžeš srovnávat, působil jsi v řadě superligových mančaftů.
"Ano, vnímám to. V šatně je cítit, že spolu žijeme jako tým. A pro mě osobně je to zase trochu jiné fungování ve věkově rozložené skupině."

Co spolupráce s mladým Vojtou Šimůnkem, vyhovíte si?
"Naposledy mě zklamal, když se vzdal svých zánovních gólmanských bot, ale jinak spolu podle mého vycházíme výborně."

Slyšel jsem hlasy, že na Tatranu jste spolu neměli dvakrát vřelý vztah, je to pravda?
"Tohle bych opravil – neměli jsme spolu takřka žádný vztah. Pokud jsme se tam potkali za ty roky na dvou trénincích, tak je to moc. S Bolkem s námi do skupiny moc mladých gólmanů nechtělo. (smích)"

Co reprezentace, je to pro tebe uzavřená kapitola? Přeci jen stálice Souček (narození dítětě, vlažný vztah s Petri Kettunenm) a Binder (přetržená achillova šlacha) jsou mimo hru...
"Když bude výkonnost a zájem, tak je pro mě reprezentovat vždy ctí. Nechávám tomu volný průběh, ale hlavní je pro mě aktuálně týmový výsledek."

Na poslední repre akci byl spolu s Lukášem Bauerem přítomný Martin Beneš ze Sparty, co na něj říkáš?
"S Benym se známe roky. Chytali jsme spolu ve Future a je fajn, že se mu jeho sen taky splnil. Podává dlouhodobě kvalitní výkony."

V neděli nás čekají Vinohrady, co od tohoto duelu očekáváš?
"Pokud nechceme znehodnotit naše poslední výsledky, tak musíme vyhrát. Druhé místo je stále ve hře a tak věřím ve správný přístup celého týmu."

Začneš, a snad i dotrávíš, zápas na střídačce, tvé rozhodnutí?
"Poslední dva dny trochu bojuji s bolestí zad a včerejší zápas tomu úplně nepomohl. Ale když bude potřeba, budu připraven. Na druhou stranu je potřeba, aby i Vojta měl odchytané extraligové zápasy pro případ, že bude nutné naskočit za mě."

23.kolo, čtvrtek 13.2.2020, 19:00
4:5
(0:2, 1:2, 3:1)
 

branky: 28. Matěj Pruner, 49. Michal Pažák, 54. Kristián Kozák, 57. Josef Juha - 3. Marek Matejčík, 8. Martin Pražan, 24. Martin Řezáč, 35. Martin Koutný, 48. Marek Vávra
rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský
vyloučení: 5:1; využití: 0:0
diváků: 411
zásahy brankářů: Martin Beneš 22 - Michal Rebro 14

Generální
partner

Partneři
klubu