V třetím kole ženské extraligy narazil Chodov na tým ELITE PRAHA. Tyto týmy se naposledy střetly na turnaji Czech Open, kde uspěly holky z ELITE. Naše děvčata zápas nakonec zvládly a zvítězily 13:4.

3. kolo, neděle 5.10.2014, 17:30
4:13
(1:4, 2:9, 1:0)

Branky a nahrávky:2. Rybičková (Chvátalová), 24. Vejdělková (Rybičková), 27. Zittová (Jelínková), 54. Rybičková (Zittová) – 1. Jarolímová (Vojáčková), 5. Jarolímová (Paulovičová), 9. Vojáčková, 11. Kuchařová (Řepková), 21. Klímová (Lacková), 25. Vojáčková (Křížová), 25. Klímová (Urbánková), 32. Křížová (Paulovičová), 34. Hofmanová (Mrázková), 35. Klímová (Urbánková), 37. Bachmaierová (Křížová), 38. Urbánková (Lacková), 39. Křížová (Jarolímová); Rozhodčí:Tomáš Kostinek a Martin Reichelt; Vyloučení: 2:1; Využití: 1:2; Diváci: 70; Střely na branku: 17:48; Průběh utkání: 1:4, 2:9, 1:0;

ELITE Praha: Gécová (34. Mičolová) – Chvátalová, Jelínková, Vranová, Rybičková, Nosková, Vejdělková, Kadučáková, Havlíková, Frantíková, Syslová, Radová, Zittová

Chodov: Provázková (Klabanová) – Jarolímová, Tučková, Matušková, Lacková, Klímová, Křížová, Urbánková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Theimerová, Hofmanová, Bachmaierová

Komentář k zápasu

Chodov se od úvodních minut tlačil do útoku, ovšem po gólu do sítě domácích hned v prvním střídání, byla hra na obou stranách velice neurovnaná. Docházelo k hodně ztrátám míčku na stranách obou družstev, což zapříčinilo hru nahoru dolů. Po 4 vstřelených brankách a jedné obdržené se do druhé třetiny vstupovalo za stavu 1:4.

V druhé třetině zvýšil hostující celek ještě více tlak do brány a přineslo to góly. Celkově tato třetina byla ze strany velice povedená a skóre na svítící na tabuli bylo 3:13.

Ve třetí třetině se Chodov přestal tolik tlačit jednoduše do brány soupeřek, z čehož vyplynulo jen sedm střel na bránu a jeden inkasovaný góĺ do jejich sítě. Celkově tedy Chodov vyhrál 13:4 a vstřelil zatím nejvíce branek z jejich již odehraných utkání.

Chodov tak získal důležité tři body do extraligové tabulky. Další utkání Chodov sehraje již v neděli na domácí půdě s TJ Sokolem Královské Vinohrady.

Ohlasy trenérů

Jaromír Jelínek (ELITE): Dnešní zápas byl pro nás velice obtížný, trápí nás velká marodka, a už dopředu jsme věděli, že to nebude vůbec jednoduché. Soupeř nás první dvě třetiny ve všem přehrával, byl rychlejší na míčku, důraznější v soubojích, dařilo se mu zakončení, nám se alespoň v pár útocích podařilo korigovat hrozivý výsledek.

Michaela Marešová (Chodov): Po divokém úvodu jsme zpřesnili a zjednodušili hru. Začali jsme konečně proměňovat svoje šance. Mrzí mě jenom neproduktivní třetí třetina, jinak jsem se zápasem spokojena. Holkám za výkon děkuju.