Poslední domácí utkání před startem MS ve Švédsku odehrál Chodov v pondělí 17. listopadu na Jižním Městě. Diváci dali ve sváteční den přednost vzpomínce na 17. listopad 1989, takže se v hale sešlo pouze 136 diváků. Ospalá atmosféra v hale se promítla i do výkonů obou týmů, ale nás může těšit, že Chodov zápas zvládl a získal 3 body po výhře 7:4.

10.kolo, pondělí 17.11.2014, 18:00
7:4
(3:1, 2:1, 2:2)
 

Branky a nahrávky: 2. Bouša (Kotlas), 8. Havránek (Mikeš), 9. Bouša (Vávra), 26. Mikeš (Pražan), 30. Bouša (Pražák), 49. Ondrušek (Pražák), 58. Bouša (Pražák) – 10. Krzyžanek (Kováč), 27. Švajný (Hrabal), 49. Kašovský (Švajný), 56. Kašovský (Švajný). Rozhodčí: Žďárský, Valenta. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Střely na branku: 18:27.

Chodov: Barák (43. Zich) – Jelínek, Pražan, Flousek, Sýkora, Schubert, Jastřembský, Kotlas (C), Bouša, Vávram, Běhavý, Klápa, Pražák, Ondrušek, Mikeš, Havránek, Strachota.

Ostrava: Lája (Robenek) – Krzyžanek, Lipový, Komačka (C), EIchner, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Hrabal, Kolajta, Kováč, Ožana, Švajný, Peřka, Vítovec, Ivan.

Komentář k zápasu

Zápas začal netradičně státní hymnou České republiky a také gratulací čtyřem čerstvě nominovaným na MS. Hned po 74 vteřinách zaplesala srdce chodovských fanoušků, když se přesně do šibenice trefil David Bouša a začal tak svůj galavečer. V čase 7:37 přišla chvilka Adama Havránka. Chodovský odchovanec se prosadil před brankou a zaznamenal svůj první extraligový gól. Hned za 29 vteřin předvedl Chodov ukázkový brejk a míček po ose Kotlas-Jelínek-Pražák-Vávra doputoval až k Davidu Boušovi, který ho zatloukl do branky. Ještě do poloviny první části přišlo snížení z hole Krzyžanka a za stavu 3:1 se také šlo do šaten.

Druhá část hry nenabídla o moc lepší podívanou. Hned v úvodu ubránil Chodov oslabení při vyloučení Mikeše a navrátilec do sestavy po svém návratu na hřiště udeřil a zvýšil na 4:1. Ostrava zareagovala rychlým brejkem, který zakončil Švajný, ale ještě do poloviny zápasu přidal svůj třetí gól v zápase David Bouša a stanovil skóre po dvou třetinách na 5:2.

Zřejmě rozhodujícím momentem bylo oslabení při vyloučení Michala Strachoty. Místo snížení v něm totiž udeřil Tom Ondrušek a přestože následně Kašovský zbývající přesilovku využil, tak o výsledku už bylo rozhodnuto. A to přesto, že v průběhu zápasu postupně odstoupili zranění či nemocní reprezentanti Sýkora, Mikeš a Barák. Čtyři minuty před koncem Dan Kašovský ještě snížil na 6:4, ale víc už Ostrava nedokázala. Naopak Petr Pražák zachytil míček, nesobecky ho předal Davidu Boušovi a ten do prázdné branky přidal svou čtvrtou branku.

Náročný listopadový program tímto ještě nekončí. Hned ve čtvrtek se Chodov představí v posledním zápase skupiny Poháru České pojišťovny na půdě Bohemians a v neděli se pak odehraje poslední kolo před odjezdem reprezentace na MS, ve kterém zavítáme na horkou půdu Tatranu.

Ohlasy trenérů

David Podhráský (Chodov): "Kdyby se nehrálo o body, tak bych tenhle zápas pojmenoval jako zbytečný. Jsem rád za tři body a doufám, že všichni hráči budou zdraví."

Petr Koutný (Ostrava): "Nepoznával jsem svoje kluky, tak kdyby hráli proti jakémukoli družstvu, tak nemají vůbec šanci. Děkuji soupeři."

Generální
partner

Partneři
klubu