11:5(1:1,6:2,4:2)
ne 26. 2. 2023 16:00 @ SC Dubina Ostrava, Extraliga žen, 22. kolo

1.SC VÍTKOVICE vs. FLORBAL CHODOV 11:5, Lvice ve Vítkovicích neuspěly

Překazit Vítkovicím sezónu bez porážky chtěly v neděli naše ženy.

Do utkání vstoupily lépe domácí hráčky a Jana Christianová měla plné ruce práce, aby udržela nulu. Nestačila až ve třinácté minutě na ránu Michaely Kubečkové. Chodov naštěstí přispěchal s bleskovou odpovědí, na kterou se čekalo pouhých padesát vteřin, na 1:1 vyrovnala Magdaléna Plášková, zároveň to byla poslední branka první třetiny.

Také ve druhé části byly Vítkovice střelecky aktivnější a bohužel i efektivnější. Ve třiadvacáté minutě to bylo již 3:1, když se prosadily Vendula Marozsová a Eliška Planková. Krátce před polovinou zápasu kapitulovala Jana Christianová znovu, když nestačila na střelu Dominiky Buczek. Vítkovický tlak trochu zmírnila branka Andrey Břeské. Naše soupeřky však kontrovaly dalšími třemi góly a v sedmatřicáté minutě navýšily svůj náskok již na 7:2. Naději na drama před třetí třetinou dala v samotném závěru Patricie Suchanová.

Jak skončila druhá třetina, tak začala ta závěrečná. Po třech minutách přidala čtvrtý zásah Marie Havlíčková, na kterou navázala Kristína Belicová a rázem bylo zaděláno na drama. To bylo bohužel ze strany Chodova všechno, naproti tomu Vítkovice potvrdily vítězství v základní části dalšími čtyřmi góly a v konečném zúčtování si po výsledku 11:5 zapsaly dvaadvacátou ligovou výhru.

Ženy na silné soupeřky ani podruhé v sezóně nestačily. Na jejich umístění to však nic nezměnilo, do play off jdou ze druhého místa. Jejich soupeřkami budou Tigers Start98.