Black AngelsFlorbal Chodov
7:6(3:0,1:3,3:3)
so 10. 12. 2022 19:30 @ UNYP ARENA, Livesport Superliga, 14. kolo

BLACK ANGELS vs. FLORBAL CHODOV 7:6, A-tým nenašel recept na černé anděly

V sobotu večer chtěli naši muži odčinit zaváhání ze začátku sezóny a Black Angels oplatit porážku ze druhého kola.

Zápas hraný netradičně v UNYP Aréně odstartovala ve třetí minutě branka Jakuba Renčína. Chodovští byli v první třetině střelecky aktivnější, na domácího brankáře Körbera si však nedokázali přijít a tak přišel trest. Bohužel hned dvojnásobný, během pětadvaceti vteřin na 3:0 zvýšili Radek Hanák a Jakub Renčín.

Druhá třetina začala chodovským tlakem a nakonec i gólem. V pětadvacáté minutě otevřel náš střelecký účet Marek Vávra. Stejný hráč si vzal slovo o minutu a půl později znovu a rázem to bylo pouze 3:2. Domácí příliš šancí v prostředním dějství neměli, jednu z nich však zužitkoval Jakub Renčín, který zkompletovaným hattrickem přidělal Chodovu další starosti. Šanci na obrat dal výběru trenéra Davida Podhráského v osmatřicáté minutě Daniel Maxa.

Závěrečnou třetinu můžeme rozdělit na dvě části. Zatímco v té první branka k vidění nebyla, tak v té druhé to byla pořádná kanonáda. Vše odstartovalo v padesáté minutě vyrovnání Martina Skřivánka. V třiapadesáté minutě přišla ze strany Chodova velká chyba, díky špatnému střídání dostali Black Angels k dispozici přesilovou hru, tu potrestal Jakub Boček a domácí opět vedli. Když pak Marek Fryš s Matoušem Burianem zvýšili již na 7:4, vypadalo to, že tři body na Jižní Město nepoputují. Chodovský výběr to však nevzdal a bojoval až do poslední vteřiny, Daniel Maxa a Jiří Bauer sice ještě zápas zdramatizovali, ten poslední krůček však chyběl a tak i ze druhého měření sil.