9_20231115_141236.jpg
8_20231123_104249.png
208_20240404_171829.jpg

Brány Superfinále zůstaly zavřeny. Muži končí na 4. místě

36. zápas Livesport Superligy byl pro chodovské muže tím posledním. Obhájce titulu ze Střešovic byl nad síly našeho týmu a konečný stav série je 4:1. Muži tak končí na 4. místě, ale rozhodně se nemají za co stydět a na ročník 2023/24 se bude určitě vzpomínat v dobrém!

Střešovický brankář Tomáš Jurco a chodovský odchovanec a aktuální kapitán Tatranu Marek Beneš byli hlavními strůjci postupu obhájce titulu. I chodovský brankář Karel Hodík se překonával, v průběhu série dokonce chytil 3 trestná střílení, ale často to byl právě Marek Beneš, který vzal v rozhodujících momentech zodpovědnost na sebe. Přestože Chodov svého soupeře v sérii, byť o jednu střelu, přestřílel, produktivita pokulhávala a možná právě to bylo hlavním důvodem semifinálového konce.

Přesto se na právě skončenou sezonu bude vzpomínat s dobrým pocitem. Chodov v průběhu základní části porazil Vítkovice, Boleslav, dvakrát Bohemku a v součtu s play off dokonce šestkrát Spartu, bavil aktivním a ofenzivním florbalem a představil florbalovému obecenstvu nové vycházející hvězdy. Hráči jako Marek Matoušek, Antonín Votava či Vojtěch Petráň ukázali, že se modrobílí o svou budoucnost bát nemusí. Když se tomu se přidaly stabilní výkony dlouholetých opor v čele s kapitánem Tomem Ondruškem a skvělá představení Karla Hodíka v brance, vznikl pod rukama Davida Podhráského a Adama Štegla mix, který to dotáhl ke 4. místu v základní části, účasti v semifinále a v neposlední řadě také do finále pohárové soutěže.

O krátké hodnocení sezony jsme poprosili hlavního trenéra Chodova Davida Podhráského: "Dovolím si říct, že jsem toho za těch 11 sezon zažil už dost. A tenhle tým měl něco speciálního. V první chvíli samozřejmě převládá smutek, protože všichni cítíme, že jsme mohli ze série s Tatranem vymačkat ještě o trochu víc. Nicméně hned dalším pocitem je hrdost. Myslím, že jsme letos odvedli kus poctivé práce, vytvořili jsme si v týmu skvělou atmosférou a na hřišti to bylo vidět. Klukům i kolegům z realizačního týmu patří velký dík a věřím, že to je jen začátek!"