BulldogsFlorbal Chodov
3:5(1:2,2:0,0:3)
čt 17. 11. 2022 18:00 @ SH SportPoint Brno, Extraliga žen, 10. kolo

Bulldogs Brno vs. FLORBAL CHODOV 3:5, Lvice vezou z Brna 3 body

Ženy cestovaly ve čtvrtek do Brna, kde se proti Bulldogs chtěli vítězně naladit na sobotní šlágr s Vítkovicemi.

Úvod zápasu patřil oběma brankářkám, o něco více práce měla přeci jen ta domácí, která musela zneškodnit několik nebezpečných pokusů, včetně trestného střílení Magdalény Pláškové. Gólový půst ukončila až v patnácté minutě Andrea Břeská a poslala lvice do vedení. To však vydrželo pouze dvě minuty, než Janu Christianovou překonala Ema Brucháčková. Když už to vypadalo, že se nic důležitého nestane, tak třicet vteřin před koncem udeřila Ivana Vachovcová a určila tak stav 1:2.

I ve druhé třetině byl o něco střelecky aktivnější náš výběr, efektivní však byli naopak domácí. O vyrovnání se postarala krátce před polovinou zápasu Karolína Garguláková. V pětatřicáté minutě pak domácí poslala poprvé do vedení jejich nejproduktivnější hráčka aktuálně probíhajícího ročníku Anna Brucháčková. A protože Chodovu se ani jednou uspět nepodařilo, před třetí třetinou si oba celky vedení vyměnily.

Ve třetí třetině hráčky Bulldogs dlouho odolávaly chodovským útokům. Vyrovnání přišlo až v jedenapadesáté minutě a postarala se o něj Andrea Břeská. Blíže třem bodům pak výběr trenéra Ondřeje Neumana přiblížila šest minut před koncem Marie Havlíčková. Definitivní pojistku a klid na naše florbalky přinesla Vendula Štolbová. Výhra se nerodila lehce, nakonec to A-tým zvládl a po výhře 3:5 se může těšit na sobotní šlágr o první místo s Vítkovicemi.