9_20231115_141236.jpg
8_20231123_104249.png
198_20240122_115436.jpg

Dorostenci mají nového trenéra. Tým převzal Miloslav Víšek

Liga dorostu je v plném proudu a tým Chodova si zatím drží svůj vysoký standard z předchozího ročníku, kdy ovládl dorosteneckou ligu a stal se mistrem ČR. Úspěšný tým doposud vedl hlavní trenér juniorů Michal Podhráský a šéftrenér klubu Adam Havránek. Nyní se realizační tým dále rozšiřuje a otěže přebírá posila s pestrými a netradičními zahraničními zkušenostmi.

Miloslav Víšek, alias „Slejvy“, není pro Floorball Group neznámé jméno, v minulosti působil u mládeže Start98. Jeho jméno se pojí také s mezinárodním florbalem - Víšek dlouhodobě vede reprezentační tým juniorů Velké Británie s nímž absolvoval například kvalifikaci na světový šampionát juniorů.

Nyní povede jako hlavní trenére kategorii dorostenců, především A tým Florbal Chodov, u nějž mu pak bude pomáhat i další nová tvář, kolega a asistent David Navrátil.

K angažmá Víška se vyjádřil sportovní manažer klubu Ondřej Neuman:

„V prvé řadě jsme moc rádi, že se k nám Míla a také David připojují. Najít v našem sportu vhodné trenéry k náročné kategorii, v níž hraje roli mnoho faktorů, je složité. Florbalově jsou kluci na prahu dospělosti, výkony jsou často již opravdu vrcholové, přesto jsou to stále mladí lidé s mnoha potřebami rozvoje, zohledňujícími jejich zralost, věk, sportovní, ale i osobní životy a ambice. Speciálně v klubu, jako jsme my, kde jsou nároky a cíle tradičně velké.
Základním předpokladem pro trenéry je vášeň pro náš sport a práci s právě takto rozmanitou skupinou a kategorií. A věříme, že „Slejvy“ s Davidem mají všechny aspekty pro to, aby společně s námi byli dále úspěšní a přejeme jim v nových rolích hodně štěstí a úspěchů.
V neposlední řadě děkuji na tomto místě Majklovi a Adamovi za jejich dosavadní péči o dorost – pomohli rozjet sezonu skvěle a podílejí se na dalším rozvoji celé elitní složky našeho klubu, což je nesmírně důležité.“

Miloslava jsme se také zeptali na pár otázek.

Jak ses dostal k trénování na Chodově?

K angažmá na Chodově jsem se dostal vlastně poměrně jednoduše. Vracel jsem se z Velké Británie po pěti letech a rozhodl jsem se rozhlédnout po nabídkách. Honza Svoboda mi pomohl domluvit schůzku s Ondrou Neumanem, a nakonec jsme se dohodli na spolupráci a převzetí dorosteneckého týmu.

Jaké jsou tvé cíle do zbytku sezóny?

Mým hlavním cílem do konce sezóny je jednoznačně získat titul na MČR a opakovat tak úspěch mého předchůdce. Chci, aby náš tým dosáhl co nejlepších výsledků.

Jak velký je závazek vést tým, který loni vyhrál ligu?

Závazek vedení týmu je ve skutečnosti větší, než jsem původně očekával. Byl jsem příjemně překvapen tím, jak moc chtějí hráči uspět. Jsem nadšený z týmu, který vedu. Všichni se vážně snaží a podařilo se nám vytvořit zajímavou partu i mimo hřiště.

Do povědomí veřejnosti jsi se dostal mimo jiné díky angažmá v týmu juniorů Velké Británie. Jaké jsou tvé ambice na mezinárodní scéně?

Angažmá v týmu juniorů Velké Británie mi pomohlo získat pozornost veřejnosti. Mým snem je však ještě větší výzva na mezinárodní scéně. Chtěl bych se alespoň na nějaký čas postavit čelem k trénování juniorského nebo dorosteneckého týmu v nejvyšší konkurenci, což je pro mě samozřejmě Švédsko. I přes to, že někdo může tvrdit, že je to "jenom" Velká Británie, já to beru s hrdostí, protože jsme dosáhli něčeho, co před námi nikdo v Anglii nedokázal. Ambice jsou v mé práci klíčové, a tak bych rád v budoucnu pokračoval ve svém rozvoji na mezinárodní trenérské scéně.