2:5(0:2,1:1,1:2)
so 21. 1. 2023 18:00 @ SH TJ Turnov, Extraliga žen, 18. kolo

FBC LIBEREC vs. FLORBAL CHODOV 2:5, lvice přivezly další vítězství

Po středeční výhře nad Panthers Praha cestovaly naše lvice v sobotu ven. Netradičně v Turnově vyzvaly Liberec.

Pokud se někdo zapomněl v bufetu, tak přišel první branku, ta totiž padla již v osmačtyřicáté vteřině a její autorkou byla Ivana Vachovcová. I v dalších minutách hrály prim naše hráčky a krátce po polovině první třetiny se dočkaly další odměny. Po přihrávce Patricie Suchanové se do střeleckých statistik zapsala Kristína Belicová.

Závěr první a start prostřední třetiny strávil chodovský tým v oslabení, které však dokázal ubránit a čtyř minuty po jeho skončení znovu udeřil. Trestného střílení se ujala kapitánka Daniela Frantíková, které nedala liberecké gólmance šanci. Ve devětadvacáté minutě se poprvé radovaly i Crazy girls, kouzlo Jany Christianové odčarovala Markéta Žbánková. Ve zbývajících minutách druhé třetiny již obě brankářky žádnou další změnu stavu nepřipustily a do kabin se tak šlo za stavu 1:3 ve prospěch Chodova.

Jak se říká do třetice všeho dobrého, tak se i v závěrečné třetině postaraly naše hráčky jako první gólovou radost. Na 1:4 zvýšila přesnou střelou Markéta Prontekerová. Poté dostaly svěřenkyně Ondřeje Neumana k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, která však zůstávala nepotrestána. Mrzet to holky však nemuselo, Liberec totiž přidal už pouze jednu branku, z trestného střílení slavila úspěch Markéta Žbánková. Jednou se však v závěru prosadily i naše lvice, Ivana Vachovcová dala definitivní razítko na výhru v poměru 2:5.