JičínFlorbal Chodov
2:9(0:3,0:3,2:3)
ne 8. 1. 2023 15:00 @ Sportovní areál Jičín, Extraliga žen, 16. kolo

FBK Jičín vs. FLORBAL CHODOV 2:9, Lvice vyhrály v Jičíně

První zápas roku 2023 měly na programu tento víkend naše ženy, v neděli je čekal výjezd do Jičína.

Chodov do utkání vstupoval v roli jasného favorita, kterou začal naplňovat v osmé minutě. Ze skruámže před brankou míčel ukořistila Andrea Břeská a parádní ranou pod břevno otevřela skóre. Hned v následujícím střídání přišla další změna stavu, nahození Magdalény Pláškové si srazila za svou brankářku jedna z domácích hráček. Povedenou pasáž uzavřela ve dvanácté minutě Dominika Vatahová, která využila zaváhání v rozehrávce Jičína. V první třetině oba týmy vyslaly na branku svých soupeřů shodně deset střeleckých pokusů, Jana Christianová však byla bezchybná.

Druhá třetina začala povedenou individuální akcí Marie Havlíčkové, která našla na pravém křídle zcela volnou Patricii Suchanovou a mladá útočnice svou první brankou v tomto ligovém ročníku zvýšila na 0:4. Chodovský tlak pokračoval a ve dvatřicáté minutě odbila pátá, Emilie Skalíková ranou od poloviny hřiště nachytala strážkyní domácí klece. O pouhých osmapadesát vteřin později se skóre měnilo znovu, míček putoval po ose Jana Christianová, Barbora Vávrová až k zakončující Andree Břeské.

Naše lvice hrály v utkání prim a nic na tom nezměnila ani třetí třetina. V ní již na 0:7 zvýšila Marie Havlíčková. V osmačtyřicáté minutě zapomněla jičínská obrana na Markétu Prontekerovou a domácí tak dostaly další ránu. Poté skončily naděje Jany Christianové na čisté konto, ukončila jí je bývalá chodovská hráčka Gabriela Žůroková. V jedenapadesáté minutě si Markéta Prontekerová střihla další samostatný únik a i nyní byla úspěšná. Poslední slovo měla sice opět Gabriela Žůrková, nic to však nezměnilo na tom, že body po výsledku 2:9 putují do Prahy. Další zápas čeká holky až ve středu 18.ledna, kdy doma vyzvou Panthers Praha.