OlomoucFlorbal Chodov
5:6 po prodl.(2:1,2:2,1:2)
ne 11. 12. 2022 16:00 @ SH Čajkaréna Olomouc, Extraliga žen, 14. kolo

FBS Olomouc vs. FLORBAL CHODOV 5:6pp, výhra za 2 body v Olomouci

A-tým žen v neděli cestoval do Olomouce, kde je čekal v dobré formě hrající domácí výběr, který nakonec také potvrdil, že prožívá povedené období.

Na první branku se tentokrát čekalo téměř dvanáct minut a byly to domácí hráčky, které šly zásluhou Elišky Pešavové do vedení. Chodovským florbalstikám to v první třetině příliš, jak se říká, nelepilo. Gólový půst ukončila až v osmnácté minutě Kristina Belicová. Vyrovnaný stav vydržel pouhých třiašedesát vteřin než Eva Řeháková vrátila domácím vedení.

Stejná hráčka se o slovo přihlásila i v úvodu prostřední části, ve dvaadvacáté minutě překonala Karolinu Bačkovou a zvýšila již na 3:1. Na dostřel chodovské ženy dostala v šestadvacáté minutě Magdaléně Plášková. Olomouc však i tentokrát přispěchala s rychlou odpovědí a po gólu Lucie Cholinské vedla krátce před polovinou zápasu opět o dvě branky. Drama pokračovalo i ve zbylých minutách druhé třetiny a ještě ho umocnila trefa Ivany Vachovcové.

Třetí třetina začala velkým tlakem Chodova, domácí obrana však dlouho odolávala. Vyrovnání přišlo až v osmačtyřicáté minutě a postarala se o něj Kristína Belicová. Poté dostaly naše hráčky k dispozici přesilovou hru, tu sice nevyužily, krátce po jejím skončení však chodovskou střídačku rozjásala svým druhým gólem v zápase Ivana Vachovcová. Olomouc to však nevzdala a Vlaďka Maděrová poslala zápas do prodloužení.

V nastaveném čase měly více ze hry hráčky Ondřeje Neumana, gól však dlouho nepřicházel. Až třináct vteřin před koncem, jako správná kapitánka, vystřelila svému týmu bod navíc Daniela Frantíková.