Florbal ChodovVítkovice
6:9(1:1,1:1,4:7)
ne 26. 2. 2023 17:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 26. kolo

FLORBAL CHODOV vs. 1. SC Vítkovice 6:9, Muži podlehli Vítkovicím

O víkendu skončila základní část Livesport Superligy. Posledním soupeřem našeho A-týmu byly v neděli Vítkovice.

Atraktivní duel začal od úvodu ve velkém tempu, v úvodních minutách byly k vidění spíše tvrdé osobní souboje než zajímavé brankové příležitosti. První změna stavu přišla v jedenácté minutě, kdy se prosadil střelou z velkého úhlu Antonín Votava. Poté dostaly Vítkovice k dispozici přesilovou hru, která sice zůstala nepotrestána, krátce po jejím skončení však využil chyby v domácí rozehrávce Marek Matejčík a srovnal na 1:1.

Ve druhé třetině pokračovala vyrovnaná bitva, na další změnu stavu se čekalo velmi dlouho, konkrétně do třiatřicáté minuty, kdy Lukáš Kafka povedenou střelou poslal domácí podruhé do vedení. I na tuto branku však našli vítkovičtí velmi rychlou odpověď, bleskovou akci zakončil úspěšně Adam Delong a zařídil, že i po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav.

Po dvou vyrovnaných třetinách asi málokdo čekal, že v závěru uvidíme nějaké brankové hody, opak byl však pravdou. Na Jižním Městě se totiž strhla málo vídaná přestřelka. Vše odstartoval v pětačtyřicáté minutě Antonín Votava, který zužitkoval přihrávku od Mikuláše Komárka. Ani třetí vedení v zápase však nevydrželo příliš dlouho. Michalu Pažákovi tentokrát na vyrovnání stačilo šestačtyřicet vteřin. Netrvalo to příliš dlouho a stejný hráč poslal Vítkovice poprvé v zápase do vedení. To brzy navýšili Adam Zubek s Jakubem Hubálkem a vypadalo to, že A-týmu zápas začíná utíkat. Po šestém inkasovaném gólu sáhli chodovští trenéři ke hře bez brankáře. Naději na obrat vykřesal pět minut před koncem Jiří Bauer, který dělovkou z poloviny hřiště propálil vše co mu stálo v cestě. O chvíli později Tom Ondrušek našel křižnou přihrávkou Mikuláše Komárka a rázem to bylo pouze 5:6. Vyrovnávací branka bohužel nepřišla, naproti tomu Jiří Besta s Matyášem Šindlerem přinesli góly do prázdné branky více klidu na vítkovické florbalky. V závěru ještě každý z celků zapsal jeden přesný zásah, ani trefa Marka Vávry však nic nezměnila na tom, ze tři body po výhře 6:9 putovaly do Vítkovic.