Florbal ChodovVítkovice
1:3(0:1,0:1,1:1)
so 19. 11. 2022 16:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 11. kolo

FLORBAL CHODOV vs. 1.SC VÍTKOVICE 1:3, šlágr kola ovládly rytířky z Vítkovic.

Šlágr o první místo měly na programu v sobotu odpoledne naše ženy. Do haly na Jižní Město dorazily Vítkovice, které v probíhajícím ročníku zatím neztratily ani bod.

Nástup do zápasu měly o něco lepší hostující hráčky, které v sedmé minutě zásluhou Michaely Šponiarové šly do vedení. Vítkovice byly v první třetině střelecky aktivnější, se všemi zbylými pokusy si však Jana Christianová poradila, stejně jako na druhé straně Nikola Příleská. Stav po první dvacetiminutovce byl 0:1 v neprospěch domácího výběru.

I v prostřední části pokračovala vyrovnaná bitva, ve které hrály ústřední roli obě brankářky. Chodov přidal na tempu a vypracoval si několik zajímavých pokusů. Ani jedna však v brance neskončila. Naproti tomu hostující hráčky byly opět jednou úspěšné a po trefě Nely Kubalčíkové z dvaatřicáté minuty šly do vedení 0:2.

Diváci sledovali zajímavý, ne však příliš gólový zápas. To se potvrdilo i ve třetí třetině, kdy oba celky zahazovaly své šance, více to mrzelo samozřejmě naše hráčky, které se chtěly pokusit o obrat. Skóre se opět měnilo až v osmapadesáté minutě, kdy Michaela Kubečková přiblížila vítkovické hráčky k zisku třech bodů. Výběru trenéra Ondřeje Neumana se podařilo střelecký půst protrhnout až dvanáct vteřin před závěrečnou sirénou. Kristína Belicová připravila Nikolu Příleskou o čisté konto. To už však bylo na zvrat zápasu pozdě a tak lvice padly ve šlágru kola s Vítkovicemi 1:3.