Florbal ChodovBulldogs
5:3(2:0,1:1,2:2)
so 18. 2. 2023 18:30 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 21. kolo

FLORBAL CHODOV vs. Bulldogs Brno 5:3, Lvice ovládly těžké utkání s Bulldogs

Poslední domácí zápas v základní části čekal na naše ženy. Jejich soupeřkami byl tentokrát tým Bulldogs Brno.

Proti aktuálně pátému týmu nejvyšší soutěže lvice čekaly na první branku necelých devět minut, než skóre otevřela Marie Havlíčková. Chodov byl v úvodní části zápasu střelecky aktivnější a brzy se dočkal navýšení svého náskoku. Do statistik se zapsala Andrea Břeská. Zbylé minuty žádnou další změnu stavu nepřinesly a do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Ve druhé třetině hostující hráčky hru vyrovnaly a i ony se dočkaly svého prvního zásahu. O ten se v devětadvacáté minutě postarala Ema Brucháčková. Chodov však z odpovědí příliš neotálel a po zásahu Andrey Břeské byl rozdíl ve skóre opět dvougólový. Druhá desetiminutovka prostřední části pak patřila oběma brankářkám, které předvedly několik povedených zákroků a zařídily, že diváci již další branku neviděli.

V šestačtyřicáté minutě dostaly naše hráčky k dispozici početní výhodu. O její využití se postarala kapitánka Daniela Frantíková a přiblížila svůj tým k zisku třech bodů. Kristýna Pospíšilová sice záhy snížila, přidat další branku se však Bulldogs nedařilo. A tak to byly opět domácí florbalistky, kdo se pět minut před koncem postaral o další změnu stavu. Úspěšnou střelkyní byla tentokrát Tereza Míková. Na konečných 5:3 v závěru upravila nejproduktivnější hračka Brna Anna Brucháčková. Nic to však nezměnilo na tom, že tři body zůstaly doma.