Florbal ChodovČ. Lípa
13:5(2:1,6:0,5:4)
so 17. 12. 2022 14:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 16. kolo

FLORBAL CHODOV vs. FBC Česká Lípa 13:5, muži nasázeli Lípě 13 branek

Poslední utkání před vánočními svátky měli na programu naši muži. Krátce po poledni dorazila na Chodov Česká Lípa.

Kdo se v úvodu zápasu zdržel v bufetu, tak o hodně přišel. Uplynulo totiž pouhých deset vteřin a domácí šli zásluhou Marka Vávry do vedení. Ani Lípa však se svou úvodní brankou příliš neotálela a díky Radku Krajcigrovi svítil na ukazateli po první minutě stav 1:1. Poté se hra přeci uklidnila a žádná divoká přestřelka se v úvodu nekonala, další změna stavu přišla až ve dvanácté minutě, kdy Ondřej Vošta po spolupráci s Matějem Netrefou zařídil chodovskému výběru po první dvacetiminutovce těsné vedení.

Druhá třetina začala podobně jako t,a úvodní, na branku se čekalo tentokrát vteřin osmnáct a opět v ní měl prsty Marek Vávra, který v roli nahrávače vybídl ke skórování Mikuláše Komárka. O chvíli později se Marek Vávra přihlásil o slovo znovu a z jeho další přihrávky tentokrát těžil Radim Slunečko. Poté rozjel one man show Jiří Bauer, který během sedmi minut nasázel hattrick a zvýšil vedení Chodova již na 7:1. Razítko na skvělou třetinu dal pak ještě v závěru Ondřej Vošta.

Jak se říká, do třetice všeho dobrého, tak i ve třetí třetině Chodov skóroval hned při prvním střídání. Autorem branky nebyl nikdo jiný než Marek Vávra. Poté se po delší době přihlásili také hosté, kteří zásluhou Daniela Štěrby a Ondřeje Kopiče snížili. Výběr trenéra Davida Podhráského to však nijak nerozhodilo a brzy si přichystal hned trojnásobnou odpověď. Hattrick zkompletoval Mikuláš Komárek, na oba góly mu přihrál dnes pětibodový Jiří Bauer. Stejný počet bodů zaznamenal i Marek Vávra, který v závěru přichystal radost pro Lukáše Kafku. Česká Lípa ještě vysokou porážku díky trefám Radka Krajcigra a Tomáše Kadlece dokázala zkorigovat. Tři body však po výsledku 13:5 zůstaly na Jižním Městě.

A-tým tedy potvrdil roli favorita a v posledním předvánočním utkání přesvědčivě vítězí. Rok 2022 uzavře 29. prosince soubojem s Ostravou. Tak se přijďte s kluky rozloučit a poděkovat jim za výkony v tomto kalendářním roce.