Florbal ChodovLiberec
10:1(3:0,4:0,3:1)
so 22. 10. 2022 16:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 7. kolo

FLORBAL CHODOV vs. FBC LIBEREC 10:1, Ženy nadělily Liberci desítku!

Florbalová sobota odstartovala na Jižním Městě zápasem našich lvic. V rámci sedmého kola nejvyšší soutěže přicestovaly ze severu Crazy girls Liberec.

Úvod zápasu nabídl několik šancí z obou stran a v deváté minutě také první branku, o kterou se postarala domácí Andrea Břeská. Poté se skóre měnilo ještě dvakrát, Daniela Frantíková z trestného střílení a Vendula Štolbová určily po první dvacetiminutovce stav 3:0 pro chodovské hráčky. Ač skóre hovořilo celkem jasně, tak i Liberec několikrát nebezpečně zahrozil a Karolína Bačková musela vytáhnout povedené zákroky.

Ve druhé třetině jakoby svěřenkyně Ondřeje Neumana přepnuly na vyšší obrátky a začaly rychle navyšovat skóre. Po slepených gólech Emilie Skalíkové a Barbory Fáčkové vedly již ve třiadvacáté minutě 5:0. Pohodlný náskok chodovského výběru ještě umocnily Karolína Janatková s Marií Havlíčkovou. A protože Karolína Bačková si poradila se všemi pokusy, včetně trestného střílení, svítil na ukazateli skóre stav 7:0.

I třetí třetinu měly domácí hráčky plně pod kontrolou a nepouštěly Liberec do výrazných brankových příležitostí. Samy své vedení ještě navýšily, ve čtyřiačtyricáté minutě se podruhé do střeleckých statistik zapsala Karolína Janatková. Devátou trefu přidala Kristína Belicová a kulatou desítku dovršila čtyři minuty před koncem Magdaléna Plášková. Chodov zároveň nebyl daleko od čistého konta, skvěle chytající Karolína Bačková o něj přišla až padesát vteřin před koncem. Mrzet jí to však tolik nemuselo, protože svým výkonem dopomohla ženskému týmu k vítězství 10:1 a dalším třem bodům do tabulky.