7:5(3:1,1:4,3:0)
pá 2. 12. 2022 19:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 12. kolo

FLORBAL CHODOV vs. FBC Liberec 7:5, Muži přehráli Liberec!

Již v pátek pokračovala 12.kolem Livesport Superliga. Do haly na Jižním Městě tentokrát zavítal severočeský Liberec.

Na první branku se čekalo necelých pět minut, kdy se Tom Ondrušek protáhl po levém křídle a střelou k tyči nedal libereckému brankáři šanci. Neuplynuly ani dvě minuty a chodovský kapitán se o slovo přihlásil znovu, kdy zužitkoval přesný pas od Marka Vávry. O chvíli později se poprvé radovali i liberečtí, první střelu sice Karel Hodík pokryl, na dorážku Jakuba Mádla byl již krátký. Chodovský gólman i v dalším průběhu úvodní třetiny předvedl několik povedených zákroků, díky kterým udržel těsné vedení na straně Chodova. To ještě zvýraznil v závěru Tom Ondrušek, který ze své oblíbené pozice trefil milimetrově přesně růžek branky hostí a zkompletoval hattrick.

Druhá třetina začala nepovedenou přesilovou hrou Chodova, při které Šimon Stránský s Prokopem Ferdanem i ve čtyřech rozebrali domácí obranu a dostali Liberec na dostřel. V šestadvacáté minutě jsme začínali od nuly, rychlou kombinaci zakončil gólem na 3:3 Jakub Kárník. Na chodovské straně byl však ve formě Tom Ondrušek, kterého Marek Vávra vybídl ke čtvrtému gólu v zápase a náš kapitán tuto nabídku neodmítl. V šestatřicáté minutě si přesilovou hru zahrál i Liberec, který s ní naložil o poznání lépe a Prokop Ferdan tak znovu srovnal. Krátce po vyrovnání se hosté poprvé dostali do vedení. Po gólu Jakuba Pařízka ztrácel chodovský výběr jednu branku.

Start třetí části začal pro svěřence Davida Podhráského skvěle. Chybu v rozehrávce potrestal Matěj Netrefa. Na vyrovnávací branku přihrával Antonín Votava, který se o chvíli později přesunul do role střelce. A pokud se ptáte, kdo mu na šestý gól přihrál, tak to byl Matěj Netrefa. Diváci sledovali velké drama, Liberec napnul všechny síly a snažil se vrátit do zápasu, Karel Hodík v chodovské brance však veškeré snahy odmítl. Čtyřicet vteřin před koncem tak dal definitivní razítko na zisk třech bodů Marek Vávra, pátý bod si díky asistenci připsal Tom Ondrušek.

A-tým dokázal ve třetí třetině otočit nepříznivý vývoj a bere tak tři body. Již zítra pokračuje Superliga dalším zápasem. V Pardubicích uzavřou muži první polovinu základní části.