Florbal ChodovOstrava
7:3(2:1,0:0,5:2)
čt 29. 12. 2022 16:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 17. kolo

FLORBAL CHODOV vs. FBC Ostrava 7:3, poslední zápas roku 2022 za 3 body!

Po krátké vánoční přestávce naskočil A-tým opět do zápasového kolotoče. Sérii domácích zápasů zakončil ve čtvrtek proti Ostravě.

Hosté vstoupili do zápasu lépe a ve čtvrté minutě šli po rychlé kombinaci díky Marku Bräuerovi do vedení. Do chodovské sestavy se vrátil po zranění Tom Ondrušek a náš kapitán se postaral o srovnání svou klasickou dělovkou. V desáté minutě se vedení překlopilo na stranu domácích, parádní ranou do šibenice nedal brankáři šanci Mikuláš Komárek. Stav 2:1 vydržel až do první sirény.

Druhá třetina patřila především brankáři hostů, kterého zasypali chodovští hráči deseti střeleckými pokusy, ani jeden si však cestu do branky nenašel. Ostrava během druhé dvacetiminutovky vyprodukovala pouze dva střelecké pokusy, i Karel Hodík byl však bezchybný a skóre se tak v prostřední části nezměnilo.

Čekání na branku utnul po pouhých dvaatřiceti vteřinách třetí třetiny Šimon Kuczera a začínalo se tak od nuly. Klíčová pasáž přišla v padesáté minutě, kdy nejprve využil přesilovku šest na pět při odloženém vyloučení Tom Ondrušek, o necelou půl minutu později na něj navázal Ondřej Vošta a domácí odskočili do dvoubrankového vedení. To ještě navýšil ve čtyřiapadesáté minutě Mikuláš Komárek a vypadalo to, že Chodov definitivně zlomil odpor hostů. Výhru pečetil ještě dvěma góly do prázdné branky Tom Ondrušek, který se tak zapsal do statistik čtyřikrát. Daniel Chatrný v závěru už pouze korigoval na konečných 7:3.

A-tým nasypal Ostravě v závěrečné třetině pět branek a připisuje si na závěr roku tři body. Další zápas čeká kluky 7. ledna, kdy jedou do Otrokovic.