Florbal ChodovBohemians
8:11(3:5,3:2,2:4)
čt 17. 11. 2022 16:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 9. kolo

FLORBAL CHODOV vs. Fbš Bohemians 8:11, Muži podlehli Bohemians

Ve čtvrtek se po pauze znovu rozběhla nejvyšší mužská soutěž. Náš A-tým měl na programu derby s Bohemians.

První třetina začala hodně aktivně z obou stran. Během prvních dvou minut viděli diváci dvě branky, na každé straně jednu. Po vyrovnání Marka Vávry však převzali otěže Bohemians a díky jedné trefě Jana Řehoře, Michala Strnada a dvěma Patrika Šebka šli ve dvanácté minutě do vedení 1:5. Závěr třetiny však patřil Chodovu a Marek Vávra s Lukášem Kafkou dali domácím do dalšího průběhu naději na obrat.

Druhá třetina začala pro domácí skvěle, Marek Vávra hned v prvním střídání zkompletoval hattrick. A Jiří Bauer ve třiadvacáté minutě zajistil, že se opět začínalo od nuly. Bohužel překlopit vývoj na svou stranu se chodovským nepovedlo a tak si slovo opět vzal výběr trenéra Jedličky. Jan Malič a Jaroslav Petrák ho poslali krátce po polovině zápasu do dvoubrankového vedení. Přestřelka pokračovala i nadále a po gólu Daniela Maxy se šlo do kabin za stavu 6:7.

Na další změnu se čekalo do osmačtyřicáté minuty, kdy domácí vstřelili během třiatřiceti vteřin dva góly a poprvé se dostali do vedení. Do statistik se zapsali Jiří Bauer a Antonín Votava. Bohužel závěr se našim hráčům vůbec nevydařil. Jakub Buršík a Martin Kisugite zařídili že pět minut před koncem se vedení opět přelilo na stranu Bohemians. Chodov i před veškerou snahu v závěru vyrovnat nedokázal, naproti tomu Filip Forman a Jan Malič dali dvěma góly do prázdné branky definitivní razítko na výhru Bohemians.

A-tým přestřelku nakonec nezvládl a do Superligy se vrátil porážkou 8:11. Napravit si reputaci bude moc v sobotu doma proti Karlovým Varům.