Florbal Chodov
Florbal ChodovFA MB
6:5 po prodl.(0:1,3:1,2:3)
ne 13. 11. 2022 17:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 9. kolo

FLORBAL CHODOV vs. Florbalová akademie MB 6:5pp, druhé prodloužení v sezóně v náš prospěch

V neděli odpoledne se zraky chodovských fanoušků upínaly ke dvěma zápasům. Mužská reprezentace nastoupila k finále Mistrovství světa proti Švédsku, o hodinu později čekal A-tým žen domácí zápas s Mladou Boleslaví.

Ústřední postavou první třetiny byla hostující brankářka Marie Topolová, na kterou se valil jeden domácí útok za druhým, ani jeden však úspěšný nebyl. Mladá Boleslav se svými střeleckými pokusy šetřila o poznání více, jeden z nich si však do domácí svatyně cestu našel a Barbora Pelcová dala hostujícím hráčkám do dalšího průběhu těsný náskok.

Chodovské čekání na gól trvalo až do osmadvacáté minuty, kdy neprůstřelnost hostující gólmanky ukončila Kristína Belicová. Stejná hráčka se domácím fanouškům připomněla o pár chvil později znovu a lvice poprvé v zápase vedly. Mayya Lytorova sice dokázala odpovědět. Tentokrát však měly poslední slovo naše hráčky a díky Vendule Štolbové to byly ony, kdo šel do kabin spokojenější.

Závěrečná fáze zápasu začala nejlépe jak mohla, tedy další brankou výběru trenéra Ondřeje Neumana, v šestačtyřicáté minutě se o dvoubrankové vedení postarala Natálie Balková. Když Markéta Prontekerová zvýšila deset minut před koncem na 5:2, vypadalo to na klidný závěr. Opak byl však pravdou, dva slepené góly Barbory Doležálkové v pětapadesáté minutě daly zápasu zcela nový náboj. Když pak Daniela Švejdová vyrovnala na 5:5, propukla na hostující střídačce velká radost.

Podruhé v sezoně tak došlo utkání chodovských žen do prodloužení. Z něj uběhla přesně polovina než si míček vzala Vendula Štolbová a svou druhou trefou rozhodla o zisku bonusového bodu. Ženy tak zůstávají i po devíti kolech neporaženy. Příští týden je čeká hned dvojitá nálož, ve čtvrtek se vydávají do Brna na souboj s Bulldogs. V sobotu je pak doma čeká šlágr s prvními Vítkovicemi.