Florbal ChodovPardubice
11:4(6:1,3:2,2:1)
ne 19. 2. 2023 17:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 25. kolo

FLORBAL CHODOV vs. Sokoli Pardubice 11:4, XPS game pro Chodov!

Předposlední utkání základní části odehráli v neděli v podvečer naši muži. Na Chodov tentokrát přicestovaly Pardubice.

Kdo čekal nějaký opatrný začátek, tak byl na omylu. Na první branku se sice čekalo devět minut. Poté se však rozjel domácí brankostroj. Vše odstartovaly slepenými brankami Jiří Bauer s Ondřejem Voštou. Když se ve dvanácté minutě prosadili Marek Matoušek a Matěj Netrefa vedl Chodov již 4:0. Poté svůj první úspěch zapsaly také Pardubice, o snížení se postaral Adam Šmíd. Jinak úvodní dvacetiminutovka byla plně v režii domácích, kteří přidali další góly zásluhou Antonína Votavy a Toma Ondruška.

Chodovský kapitán načal gólově i druhou třetinu, ve které zvýšil hned v prvním střídání na 7:1. Lukáš Prix s Jiřím Kohoutkem sice dokázali snížit. Výběr trenéra Davida Podhráského to však nijak nerozhodilo a brzy kontroval rovněž dvěma přesnými zásahy. Tom Ondrušek nejprve vybídl ke skórování Mikuláše Komárka a poté sám dovršil hattrick.

Ve třetí třetině Chodov kontroloval hru a nepouštěl Pardubice do výraznějších šancí. Sám přidal v pětačtyřicáté minutě desátou branku. Přesilovou hru zužitkoval Marek Vávra. Početní výhodu dostali k dispozici o chvíli později také hosté a i oni jí zásluhou Jakuba Buriana dokázali využít. Třetí třetina byla gólově tou nejchudší, přesto si fanoušci ještě jednou zakřičeli. Čtyři vteřiny před koncem uzavřel na konečných 11:4 Jiří Bauer.

Chodov potvrdil roli favorita a připisuje si bez problémů tři body do tabulky. Díky nim se posunul do elitní čtyřky, o skóre před Bohemians. Ti však mají zítřejší dohrávku se Spartou k dobru. Vypadá to tedy, že boj o domácí výhodu pro čtvrtfinále bude dramatický až do posledního kola.