Florbal Chodov
Florbal ChodovTatran
2:7(0:2,1:4,1:1)
po 12. 12. 2022 17:10 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 15. kolo

FLORBAL CHODOV vs. TATRAN STŘEŠOVICE 2:7, muži před kamerami ČT na Tatran nevyzráli

Za doprovodu kamer České televize odstartoval v pondělí v podvečer atraktivní souboj našich mužů s dosud neporaženým Tatranem Střešovice.

Úvod zápasu byl z naší strany velmi dobrý a střešovický gólman Lukáš Kříž měl plné ruce práce, ani jedna chodovská střela se však neuchytila a byl to teda Tatran, kdo jako první měnil skóre. Na rychlou kombinaci zakončenou gólem Davida Šimka už obrana nedokázala zareagovat. Poté Tatran dostal k dispozici přesilovou hru, kterou chodovští skvěle odbránili, po jejím skončení však Střešovice v osmnácté minutě přeci jen navýšili vedení zásluhou Adama Tlapáka. Chodovská střídačka ještě reklamovala faul, nic se však neměnilo a do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Nástup do druhé třetiny již byl ze strany Tatranu diametrálně odlišný než v té první. Po pouhých čtyřiačtyřiceti vteřinách se štěstím proměnil trestné střílení Marek Beneš. Ihned po buly chodovský gólman kapituloval znovu, když ho střelou z dálky překonal Pavel Sládeček. V osmadvacáté minutě přišel velmi smolný moment pro Chodov, po nepříjemném pádu musel ze zápasu odstoupit kapitán Tom Ondrušek, který musel hřiště opustit s krčním límcem. Po krátké přestávce přišla na řadu druhá přesilová hra Tatranu, kterou již Milan Meliš zužitkoval a zvýšil na 0:5. Čekání na chodovský gól ukončil ve třiatřicáté minutě Martin Skřivánek, který slavil úspěch se svou dorážkou. Bohužel neuplynula ani minuta a bylo to opět o pět branek, když se podruhé prosadil Marek Beneš.

Šance na zdramatizování přišla ve čtyřiačtyricáté minutě, kdy se k míčku dostal Jiří Bauer a z ideální střelecké pozice se nemýlil. Stejně jako u prvního chodovského gólu přišla hned další střídání blesková odpověď a po střele Davida Šimka to bylo 2:7. A jelikož Chodov si ve zbývajících minutách na Kříže nepřišel, vydržel tento stav až do závěrečného hvizdu.

A-tým neporaženému lídrovi soutěže statečně vzdoroval, bohužel ho neproměňování šancí připravilo o lepší výsledek. Další utkání je na programu v sobotu, kdy na Jižní Město dorazí Česká Lípa.