Florbal ChodovTatran
4:3 sam. náj.(1:0,1:0,1:3)
út 20. 9. 2022 19:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 1. kolo

FLORBAL CHODOV vs. TATRAN STŘEŠOVICE 4:3pn, VÝHRA V DERBY PO NÁJEZDECH

Dohrávku 1. kola Extraligy měly na programu dnes večer naše ženy. Před domácími diváky hostily Tatran Střešovice.

Tatran v úvodním zápase letošní sezóny padl s Vítkovicemi 2:5. Měl tedy o motivaci postaráno.
Pražské derby bylo speciální pro brankářku Karolínu Bačkovou, která si odbyla premiéru v nejvyšší soutěži a již během první třetiny ukázala, že nám roste další skvělá gólmanka. Deset úspěšných zákroků a přesná trefa Andrey Břeské sedm vteřin před první sirénou zapříčinily, že lvice po prvních dvaceti minutách hájily těsný náskok.

Jak skončila první třetina, tak začala ta druhá. Andrea Břeská po pouhých třech minutách zvýšila na 2:0. Jinak prostřední části kralovaly strážkyně obou svatyň a tak před závěrečnou třetinou držel Chodov svého soupeře na nule.

Zatímco prvních čtyřicet minut moc branek nenabídlo, tak zkraje třetí třetiny se s nimi roztrhl pytel. Již po osmi vteřinách ukončila neprůstřelnost Karolíny Bačkové hostující Lucie Krýslová. Hned v následujícím střídání však dokázaly chodovské hráčky odpovědět zásluhou Markéty Prontekerové a vzít si dvoubrankové vedení zpět. I Tatran však dokázal velmi rychle zareagovat a po trefě Simony Korbelářové bylo zaděláno na drama. A drama to skutečně bylo, což ještě umocnila vyrovnávací trefa Michaely Mechlové čtyři minuty před koncem. Jelikož šlo o poslední změnu stavu přišlo na řadu prodloužení.

Nastavený čas nabídl jen minimum šancí na obou stranách a tak fanoušci dostali další nášup v podobě samostatných nájezdů. V nich ukázaly více kreativity chodovské hráčky. Jak Andrea Břeská, tak Magdaléna Plášková své nájezdy proměnily, naproti tomu skvělá Karolína Bačková oba tatranské pokusy zneškodnila a bod navíc zůstal na Jižním Městě.

Mladý chodovský tým tedy poráží další silný celek a po dvou zápasech má na svém kontě pět bodů. Další utkání holky čeká v sobotu doma proti Olomouci.