BoleslavFlorbal Chodov
4:5(1:3,1:0,2:2)
so 21. 1. 2023 19:00 @ MSH Mladá Boleslav, Livesport Superliga, 20. kolo

FLORBAL MB vs. FLORBAL CHODOV 4:5, Muži si vyšlápli na mistra!

Na A-tým čekala v sobotu pořádná zkouška, třetí tým z nedávného Poháru mistrů, Mladou Boleslav.

Chodov předvedl ve městě automobilů raketový nástup, vše odstartoval ve třetí minutě Jiří Bauer, který si našel svou odraženou střelu a z dorážky otevřel skóre. Uběhlo pouhých dvanáct vteřin a rozdíl ve skóre byl již dvougólový, na povedený výkon z televizního utkání navázal Mikuláš Komárek. Nejlepší start do zápasu v této sezóně pak v šest minutě zakončil Jakub Dufek. Opařené domácí publikum poprvé rozjásal až v patnácté minutě Patrik Suchánek. Byla to však jediná domácí radost v úvodní třetině.

Ve druhé třetině Mladá Boleslav výrazně zintenzivnila střeleckou aktivitu a branku Karla Hodíka zasypala jedenácti pokusy, chodovský gólman však dlouho odolával. Bez využití zůstaly i početní výhody, které oba soupeři dostali k dispozici. Skóre se tak měnilo až v závěrečné čtyřicáté minutě, kdy kontaktní gól zaznamenal Lukáš Punčochář.

V úvodu třetí třetiny přišel třetí trest v zápase, na trestnou lavici tentokrát odešel jeden z domácích hráčů. Chodovu na využití stačily pouhé dvě vteřiny a po přiťuknutí od Tomáše Sýkory zaznamenal druhou branku v zápase Mikuláš Komárek. Domácí to však rozhodně nezabalili a v devětačtyřicáté minutě byli díky Filipu Zakonovovi zpět ve hře. Když pak Jakub Gruber srovnal na 4:4 bylo zaděláno na dramatický závěr zápasu. Klíčové momenty přišly mezi pětapadesátou a šestapadesátou minutou. Nejprve totiž Marek Vávra přiblížil svým dalším gólem Chodov k zisku třech bodů. Domácí mohli bleskově odpovědět, trestné střílení Milana Tomašíka však skvěle vychytal Karel Hodík. Ten si stejně úspěšně počínal i v závěrečné hře domácích bez gólmana a dovedl tak svůj tým k veledůležité výhře na půdě aktuálního mistra v poměru 4:5.