Junioři vyhráli Czech Open!

Ještě nikdy v historii nevyhrál žádný z chodovských týmů mezinárodní turnaj Czech Open. Ročník 2023 tuhle statistiku jednou pro vždy změnil. Chodovští junioři navázali na bronzové Prague Games a vyhráli kategorii U21, přestože se museli potýkat s až o 3 roky staršími soupeři.

Ještě v základní skupině to na velký triumf nevypadlo. Úvodní den přinesl prohry 1:5 se švýcarským Wilerem a 4:5 s plzeňským výběrem ATF. V pátek už se však juniorům dařilo daleko lépe. Nejprve v závěrečném zápase skupiny porazili 7:3 Black Angels a v následném čtvrtfinále zdolali vítěze skupiny A a největšího favorita turnaje Tatran Střešovice 2:1. V sobotu odpoledne oplatili v semifinále Wileru porážku ze základní skupiny a mohli se tak těšit na nedělní finále. V něm nastoupili pro výrazně staršímu výběru Gullivers Brno a nezdolnou bojovností uspěli. V zápase musel čtyřikrát do oslabení, ale branku neinkasovali a po vítězství 2:0 se mohli radovat. Finálovou nulou podtrhl svůj turnajový výkon David Švehlík, který se stal nejlepším brankářem celého turnaje.

S medailí na krku z kategorie PRO odešli z turnaje i muži. Ale v jejich případě nebylo moc co slavit. V semifinále proti švédskému týmu RIG Umeä vedli 4:0 a ještě 5 minut před koncem 5:2, přesto dokázali zápas ztratit. Je to o to smutnější, že vlastní nedisciplinovaností, když v poslendích 5 minutách inkasovali 8 trestných minut a následně také 5 gólů. Skončili tak na děleném 3. místě. Předtím v průběhu turnaje muži porazili mladíky Zugu, plzeňskou Slavii a švýcraský Iron Marmots, jedinou porážku zapsali s prvoligovým Kladnem.

Lvice skončily v základní skupině na 4. místě a boj o medaile se jich tak letos netýkal. Nejprve zapsaly prohry se švýcarským Burgdorfem a švédským Pixbem. Následně si zpravily chuť na finském výběru Helsinki United, ale pátek uzavřely těsnou prohrou s Tatranem. Turnaj pak uzavřely sobotní výhrou nad Bulldogs Brno.