Související zápasy

Florbal Chodov

Juniorky slaví mistrovský titul! Ve finále porazily Olomouc

Vrchol sezóny přišel ve čtvrtek a v pátek pro naše juniorky. Na programu bylo finále nejvyšší soutěže, ve kterém jsme se stejně jako v minulém ročníku utkali s Olomoucí. Olomouc dokázala ovládnout letošní základní část bez ztráty jediného bodu a na náš výběr měla náskok pěti bodů.

Série hraná na dvě vítězná utkání odstartovala ve čtvrtek na hřišti našich soupeřek. Pro Chodov odstartovala skvěle. Během úvodních šestnácti minut si vytvořily holky vedení 0:3. Olomouc sice dokázala snížit, jinak však prim hrály naše hráčky a to i ve druhé třetině, kde dokázaly ubránit dvě oslabení. Početní výhodu si zahrály zkraje závěrečné třetiny i chodovské juniorky a ty si počínaly o poznání lépe. Karolína Lískovcová přiblížila svůj tým k zisku prvního finálového bodu. Olomouc se sice dvěma slepenými góly ve čtyřiapadesáté minutě dostala na dostřel. Vyrovnat však nedokázala. Naproti tomu Lucie Baldreichová střelou do prázdné brány definitivně stvrdila výhru Chodova v poměru 3:5.

Již o den později tak mohly juniorky na své palubovce rozhodnout o titulu. I tentokrát byl Chodov v úvodu střelecky aktivnější, i Olomouc však dokázala být efektivní v zakončení a po první třetině byl tak stav těsnější a to 3:2 v náš prospěch. Na začátku druhé třetiny hostující florbalistky dokázaly srovnat, Karolína Lískovcová však ve třiatřicáté minutě zařídila, že i po dvou třetinách byl rozdíl ve skóre jednobrankový. O osudu zápasu se definitivně rozhodlo mezi čtyřicátou a padesátou minutou. Dvakrát se trefila Michaela Moravcová, jednou pak Lucie Baldreichová a juniorky rázem vedly 7:3, Olomouc sice ještě vykřesala naději využitou přesilovou hrou, to však bylo z její strany vše. Poslední střelkyní sezóny 2022/2023 byla Barbora Vávrová, která uzavřela na konečných 8:4.

Juniorky to zvládly a před fantastickou kulisou získaly mistrovský titul v nejvyšší soutěži. Dokonale se jim tak povedla odplata za loňskou sezónu, kdy právě Olomouc byla nad jejich síly.