Související zápasy

Florbal Chodov

Lvice poprvé v historii ovládly základní část. Jak si vedly ostatní elitní týmy?

Po dvaceti kolech v Extralize žen je jasno. Chodovské lvice si vítězstvím nad Bulldogs Brno poprvé v historii zajistily první místo v základní části a získaly tím možnost první volby do čtvrtfinále. Muži si vítězstvím nad Black Angels drží výborné čtvrté místo a čeká je poslední domácí zápas se Spartou.

Pro vítězství v základní části musely Lvice naplno bodovat, aby přeskočily Vítkovice v čele tabulky. Proti stálo odhodlané Brno v čele s hvězdnou Annou Brucháčkovou. I přes nepříznivý vývoj zápasu, kdy ženy prohrávaly již 2:0, se jim podařilo převzít otěže a otočit vývoj na svou stranu. Poslední trefu základní části si symbolicky připsala kapitánka domácích Daniela Frantíková. Po vítězství 5:3 se tak ženám podařilo poprvé zvítězit v základní části a vybojovat si možnost první volby do vyřazovacích bojů.

Do čtvrtfinále si tým zvolil FbŠ Bohemians a chodovskou halu tak bude čekat vypjaté pražské derby. První zápas je na programu již tento víkend v domácí hale Jižní Město.

Muži měli před sebou utkání proti nevyzpytatelným Black Angels. Nepříznivý vývoj z první třetiny dokázali otočit a od druhé třetiny zápas zcela ovládli. Z výjezdního zápasu, který Black Angels odvezli do lounské sportovní haly, tedy po výsledku 4:10 odjeli s plným bodovým ziskem.

Poslední zápas základní části čeká muže tento víkend proti pražské Spartě od 17h.

Neméně úspěšný víkend mají za sebou i juniorky, které ovládly oba těžké víkendové zápasy 3:9 a 8:9 a stále suverénně drží první místo v tabulce s neuvěřitelným brankovým rozdílem 203 branek!

Juniorům se o víkendu tolik nedařilo a dvakrát prohráli proti Spartě a Tatranu. Stále však drží šesté místo, které jim zajišťuje play-off.