9_20231115_141236.jpg
8_20231123_104249.png
141_20230516_171607.png

Lvice posílí duo ze Startu!

Produktivní duo Kateřina Kovaříková - Kristýna Vejvodová bude v nové sezoně nosit chodovský dres. Pro obě hráčky nebude přesun složitý, neboť prakticky jen vymění šatnu ve Sportovní hale Jižní Město. Přestupují totiž z partnerského Startu. Obě podepsaly na Chodově smlouvu do roku 2025.

Jednadvacetiletá Kateřina Kovaříková je bronzovou medailistkou z juniorského MS 2020 a má za sebou individuálně nejúspěšnější sezonu, když v základní části ve 21 zápasech nasbírala 45 bodů (32+13) a obsadila 7. místo v kanadském bodování. Celkem odehrála v základní části nejvyšší soutěže 99 zápasů a zaznamenala 140 bodů (91+49). V play-off pak přidala dalších 17 startů a 13 bodů (7+6).

Šestadvacetiletá Kristýna Vejvodová je odchovankyní SKV a poslední roky kariéry strávila v dresu Tigers, kde nosila kapitánskou pásku. V základní části nejvyšší soutěže odehrála 127 utkání, ve kterých si připsala 114 bodů (61+53) a dalších 10 zápasů a 6 bodů (2+4) přidala v play-off.

Kateřina Kovaříková cítila, že potřebuje udělat další krok v kariéře, což potvrzují její slova: “Už bylo na čase udělat změnu a jsem ráda, že je to právě Chodov. Je to silný tým s velkým potenciálem. Myslím, že to je pro mě správný krok. Chci se dál zlepšovat a i větší konkurence na Chodově a zkušenější hračky tomu určitě pomohou.”

Podobný náhled na změnu působiště má i Kristýna Vejvodová, která se těší na boj o medailová umístění: “Poslední rok jsem měla pocit, že stagnuju a nic mě nenutí posouvat se dál. Věřím, že Chodov jakožto extrémně ambiciózní tým mi umožní na sobě více pracovat, herně se rozvinout a konečně bojovat o nejvyšší příčky.”

Z příchodu obou hráček má radost i sportovní manažer a trenér lvic Ondřej Neuman: “Kačka je ryzí střelec, hráčka s výbornou koncovkou ve všech situacích, a od dob její juniorské kariéry to mnohokrát dokázala. V letošní sezoně držela fantastická čísla bez ohledu na soupeře, fázi sezony i herní situace z nichž se prosazovala. Věříme, že nám pomůže vylepšit produktivitu a současně jsem přesvědčen, že její celkový herní potenciál stojí ještě mnohem výše. Náš úkol a cíl je naplnit ho! Moc se na to těším, protože cítím, že Kačka má nyní naprosto správný mind-set a motivaci, aby se to podařilo.

Kromě produktivity nám loňská sezona ukázala ještě nějaká slabá místa - jedním z nich byla větší vyváženost týmu z pohledu tlaku, který musí nést více skupin hráček. To vyžaduje stabilitu ve všem - ve výkonech, v trénink.procesu i v klidu, se kterým bude tým zvládat všechny situace. Týna jako kapitánka Startu dokazovala na hřišti i v celém fungování, že má předpoklady přesně toto týmu přinášet. Kromě toho je to komplexní hráčka, schopná hrát kvalitně v ofenzivní fázi i obranné činnosti. A jsem přesvědčen, že její high-level úroveň hry jsme ještě neviděli. Proto se těším, až se tam společně posuneme.”