Související zápasy

Florbal Chodov

Lvice přejely Panthers 10:1! Teď míří na Liberec

Netradičně ve středu přivítaly hráčky našeho ženského týmu na své palubovce dalšího soupeře. Na Jižní Město tentokrát dorazily florbalistky Panthers Praha.

Favorit utkání byl vzhledem k postavení obou soupeřů jasný a předpoklady se začaly naplňovat po pouhých padesáti vteřinách. Marie Havlíčková našla na malém brankovišti Kristýnu Jiráskovou, která neměla problém s otevřením skóre. V sedmé minutě se o slovo přihlásila Marie Havlíčková znovu, její zablokovanou střelu si tentokrát našla Barbora Vávrová a zvýšila na 2:0. O chvíli později zakončila povedenou akci Emilie Skalíková. Chodovský tlak trochu zmírnila branka Agáty Saffertové. Byla to však ojedinělá radost a otěže poté opět převzaly domácí hráčky, konkrétně Karolína Janatková, která před koncem první třetiny zvýšila na 4:1.

Na startu prostřední části předvedla svůj důraz Magdaléna Plášková, která dokázala úspěšně zakončit i když byla tísněna třemi soupeřkami. Další změna skóre přišla v polovině zápasu, kdy obrana Panthers zapomněla na Natálii Balkovou a chodovské útočnice bez problémů zvýšila na 6:1. Sedmá radost přišla v závěrečné minutě druhé části a opět v tom měla prsty Magdaléna Plášková.

Třetí třetina nabídla jednu velkou premiéru, po parádní individuální akci se prosadila Monika Halamová, pro kterou to byla premiérová trefa v nejvyšší soutěži. Jednapadesátá minuta přinesla zápis do střeleckých statistik i Marii Havlíčkové. Na konečných 10:1 pak uzavřela táhlou a přesnou ranou Daniela Frantíková. Chodov tedy potvrdil roli favorita a bez problémů si připisuje další tři body do tabulky.

Na výhru s Panthers budou chtít holky navázat v sobotu, kdy netradičně v Turnově vyzvou Liberec. Crazy girls v posledních týdnech zabraly a díky čtyřem bodům z posledních tří zápasů vykřesaly naději na postup do play off. Na něj aktuálně ztrácí čtyři body. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Kateřina Kvapilová, která bude chtít se svými spoluhráčkami napravit výkon z prvního zápasu, který prohrály na půdě Chodova 10:1.