Související zápasy

Florbal Chodov

Lvice v Ostravě neuspěly, ve středu budou odvracet konec sezony na Jižním městě

Za vyrovnaného stavu pokračovala o víkendu semifinálová série našich žen. Tentokrát je čekaly dva zápasy v daleké Ostravě.

Sobotní duel odstartovaly lépe domácí hráčky, které šly ve třetí minutě zásluhou Lindy Pudišové. Krátce po polovině první třetiny přišla další rána, na 2:0 zvýšila Laura Chúpeková. Chodovu v první třetině chyběla přesnost, na čemž nic nezměnila ani přesilová hra v závěru, stav tak zůstal do přestávky beze změny.

I ve druhé třetině byly domácí hráčky aktivnější a za svou aktivitu byly odměněny třetím gólem z hole Pavlíny Bačové. Stejná hráčka o chvíli později vybídla ke skórování Veroniku Káčovou, která její nabídku neodmítla. Nepovedenou třetinu podtrhl v jedenatřicáté minutě další inkasovaný gól a čím dál tím víc bylo jasné, že našim lvicím zápas utíká. Poté ještě na 6:0 zvýšila Pavlína Bačová. Chodov mohl vykřesat naději v přesilové hře, ani tentokrát však nebyl úspěšný.

Ve třetí třetině naše hráčky vrhly všechny síly do útoku a snažily se s výsledkem něco udělat, branka jim však nebyla přána. Naopak Michaela Mlejnková v devětačtyřicáté minutě definitivně stvrdila výhru Ostravy v poměru 7:0.

O srovnání série usilovaly ženy v neděli od 16 hodin. I tentokrát však udeřily jako první domácí florbalistky, které šly v deváté minutě zásluhou Denisy Kotzurové do vedení. V závěru dostala Ostrava možnost navýšit náskok díky trestnému střílení, s tím si však Jana Christianová dokázala poradit a oba celky tak šly do kabin za nejtěsnějšího možného stavu.

Na nejdůležitější momenty druhé třetiny se čekalo až do třicáté minuty, Chodov měl k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, tu však nedokázal využít, navíc inkasoval od Pavlíny Bačové, která se vracela z trestné lavice. Poté se o slovo opět přihlásila Jana Christianová, podruhé v zápase totiž vychytala samostatný nájezd. Téměř sto minut dlouhé čekání na branku ukončila v závěru Kristína Belicová a dala před třetí třetinou šanci na obrat.

Do závěrečného dějství vstoupily lvice parádně a po pouhých šestadvaceti vteřinách Andrea Břeská srovnala na 2:2. Ostravu zpět do vedení dostala dvojnásobná početní výhoda, kterou narozdíl od našeho výběru dokázala zužitkovat. Ve třiapadesáté konečně využil přesilovou hru i výběr Ondřeje Neumana a po brance Markéty Prontekerové bylo opět srovnáno. Bohužel i potřetí si náskok dokázala vypracovat Ostrava a dlouho to vypadalo, že vyhraje i druhý domácí zápas. Chodovským trenérům však vyšla závěrečná power play a devětadvacet vteřin před koncem poslala zápas do prodloužení Andrea Břeská.

Nastavený čas byl hodně takticky svázaný, šancí k vidění moc nebylo a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně ani jedna chodovská střelkyně neuspěla, na domácí straně naopak slavila Denisa Kotzurová.

Ostrava zvítězila 5:4, v sérii se ujala vedení 3:1 a již ve středu může rozhodnout o svém postupu do Superfinále.