Související zápasy

Florbal Chodov

Lvice vyhrály obě úvodní čtvrtfinále! Startu nastřílely dvakrát devět branek

Zatímco muži na svého soupeře pro čtvrtfinále stále čekají, tak elitní tým žen již do vyřazovacích bojů vstoupil. V rámci pražského derby má za sebou první dvě utkání proti Tigers Start98 a má je za sebou úspěšně.

Sobotní duel před skvělou návštěvou začal náporem našeho týmu, dlouho však zůstával bez úspěchu. Bez využití zůstala i přesilová hra Chodova z deváté minuty a tak první změna stavu přišla až v minutě čtrnácté, kdy se prosadila Natálie Balková. Na ní velmi rychle navázala kapitánka Daniela Frantíková a domácí hráčky rázem vedly 2:0. Když už to vypadalo, že tento stav vydrží až do přestávky, tak z ničeho nic udeřila Kristína Belicová a čtyři vteřiny před první sirénou navýšila vedení na tři branky.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první, chodovské hráčky bušily do svých soupeřek a krátce před polovinou zápasu se opět mohly radovat. Na 4:0 zvýšila Magdaléna Plášková. Lvice diktovaly tempo hry a Tigers prakticky k ničemu nepouštěly, v osmatřicáté minutě navíc po slepených brankách Ivany Vachovcové a Kristíny Belicové šly do vedení již 6:0.

Náskok výběru trenéra Ondřeje Neumana ještě zvýraznila ve dvaačtyřicáté minutě Patricie Suchanová. Poté dostaly domácí hráčky k dispozici přesilovou hru, kterou sice nevyužily, krátce po jejím skončení však přidala druhý zásah v utkání Magdaléna Plášková. Deset minut přidala devátou branku našich žen Vendula Štolbová. Jeden čestný úspěch si v závěru připsaly i florbalistky Tigers, první bod do série však zůstal po výsledku 9:1 na Chodově.

Neuplynulo ani čtyřiadvacet hodin a oba soupeře čekal druhý čtvrtfinálový souboj.

Tentokrát se na branku čekaly jen necelé čtyři minuty, o úvodní gól utkání se postarala Kristína Belicová. Střelkyně vedoucí trefy se poté proměnila v asistentku a povedeným pasem vybídla ke skórování Patricii Suchanovou. Povedený úvod pak podtrhla ještě Daniela Frantíková a stejně jako v sobotu tak holky vedly po první třetině 3:0.

Další změnu stavu přinesla pětadvacátá minuta, kdy Magdaléna Plášková a Kristína Belicová zařídily, že si fanoušci mohli zazpívat Pátou. Trenérský štáb Tigers zkusil domácí tlak zmírnit oddechovým časem, ten však zlepšení nepřinesl a v devětadvacáté minutě Sofie Skalíková zvýšila již na 6:0. Poté se hra přeci jen trochu uklidnila a i Jana Christianová musela několikrát do akce, ani jedna střela však gólová nebyla a tak si lvice před závěrečnou třetinou držely pohodlný náskok.

Do třetí třetiny vstoupily hostující hráčky s cílem ještě utkání trochu zdramatizovat, bohužel pro ně tyto plány vzaly velmi rychle za své. V pětačtyřicáté minutě na 7:0 zvýšila Kristina Venerová. Osmý zásah přidala devět minut před koncem Karolína Janatková a nebylo pochyb, že Chodov míří za druhým bodem v sérii. Stejně jako v sobotu se gólový účet Chodova zastavil na čísle devět, poslední střelkyní byla Emilie Skalíková. Jana Christianová dlouho živila naději na čisté konto. O to jí připravily v závěrečných minutách Anna Macháčková a Kristýna Vejvodová. Šlo však pouze o kosmetickou změnu stavu. A-tým žen i v neděli potvrdil roli favorita a po výsledku 9:2 se ujal vedení v sérii 2:0.