Lvice vykradly Dubinu!

To byl zápas. Lvice i přes nepříznivý vývoj nakonec vykradly ostravskou Dubinu a po dlouhých letech tak zvítězily na vítkovické půdě. To vše před kamerami ČT Sport!

První třetina byla dlouho vyrovnaná, ale její koncovka patřila jednoznačně domácím. Ty v úseku mezi 16. a 19. minutou daly 3 branky a 2. třetina tak začínala za stavu 3:0 pro domácí.

Chodovské hráčky se však nevzdaly. Prapor zvedla Magdalena Plášková, která bleskově využila přesilovku. Domácí sice takřka okamžitě reagovaly, ale stejnou rychlostí pak Karolína Janatková vrátila rozdíl skóre na dvoubrankový. Konec druhé části hry patřil Chodovu. Nejprve se po krásné individuální akci prosadila Eliška Chudá a následně přesnou ranou vyrovnala Vendula Štolbová.

Na startu 3. třetiny se tak začínalo od nuly. A pomyslné misky vah převážila na stranu Chodova Barbora Vávrová, která skvěle využila zaváhání Vítkovic. Klid pak dodala po další perfektní individuální akci Kristina Belicová. Vítkovice už dokázaly pouze snížit.

Chodovské lvice se tak osamostatnily na čele extraligové tabulky a o další body budou bojovat v sobotu na Jižním Městě proti nováčkovi ze Znojma.