9_20231115_141236.jpg
8_20231123_104249.png
142_20230517_121035.png

Milan Tichý vyztuží obranné řady Chodova

Zkušený obránce Milan Tichý je další posilou mužského týmu pro nadcházející ročník Superligy. Produktivní bek přestupuje na Chodov z České Lípy a podepsal na Jižním Městě dvouletou smlouvu.

Milan Tichý patří ve 30 letech k superligovým stálicím. Poprvé se v nejvyšší soutěži objevil již v roce 2016/17 a to v dresu Bulldogs Brno. Následně si vyzkoušel i angažmá v Mladé Boleslavi a samozřejmě v domovské České Lípě. V základní části Superligy odehrál celkem 128 zápasů a zaznamenal 122 (69+53) kanadských bodů. Na svém kontě má i 2 reprezentační starty.

Zkušený obránce sám vnímá změnu dresu nejen z florbalového pohledu: “Pro Chodov jsem se rozhodl z několika důvodů, tím hlavním byla změna v osobním životě, se kterou se pojí nové město, zaměstnání, bydlení. Dávalo mi proto smysl, aby bylo nové vše, tudíž jsem chtěl i nový sportovní impuls. Zároveň jsem na sobě v poslední sezoně cítil určitou herní stagnaci, nebyl jsem se svými výkony spokojen. Od prvního setkání s Davidem a Ondrou jsem cítil pohodovou a otevřenou atmosféru, se kterou snad vkročíme i do sezony. Z osobního hlediska doufám, že zůstanu zdravý a budu schopen podávat kvalitní výkony.”

"Milana jsem poznal jako skvělého kluka, což byl základní předpoklad jeho angažmá u nás. O jeho florbalových kvalitách se nemusíme bavit, přinese do naší sestavy prvky, které nám ve hře často chyběly, navíc věřím, že se ihned může zařadit lídrům kabiny,” říká k přestupu zkušeného obránce hlavní trenér David Podhráský.

Celý proces přestupových jednání si pochvaluje sportovní manažer klubu Ondřej Neuman “Občas bývají jednání náročná a dlouhá. S potěšením konstatuji, že u Milana to bylo jiné - naprosto ujasněné představy a motivace, komplexní pohled na florbal, otevřená a jasná komunikace a samozřejmě Milanovo resumé. Jakmile jsme si toto poskládali vedle sebe, byli jsme přesvědčeni, že tohle je správné rozhodnutí, které dává smysl. Vážím si tohoto přístupu a osobně se na spolupráci moc těším - myslím, že Milan u nás dokáže velké věci a pomůže nám posunout tým, nejen herně, o podstatný krok dále.”