Související zápasy

Florbal Chodov

Muži přehráli Spartu, pak padli po nájezdech s Libercem

Po reprezentační přestávce se A-tým mužů vrátil do zápasového kolotoče, náročný program v závěru základní části odstartovalo v pátek derby se Spartou. Program poté pokračoval televizním utkání proti Liberci.

Do atraktivního souboje vstoupili lépe hosté, kteří šli již ve třetí minutě do vedení zásluhou Roberta Košira. Chodov čekal na svou první branku až do šestnácté minuty, kdy Tom Ondrušek objel celé útočné pásmo a proti jeho dělovce se již gólman nestihl přemístit. Uplynulo pouhých čtrnáct vteřin a Chodov již vedl, nahození Ondřeje Vošty šikovně tečoval Mikuláš Komárek. Poslední slovo v úvodní třetině však měla Sparta, konkrétně pak Radim Křenek, který sedm vteřin před koncem zařídil vyrovnání na 2:2.

Vyrovnaná bitva pokračovala i v prostředním dějství, nejprve přesilovou hru zužitkoval Marek Vávra. Na vyrovnání se však nečekalo ani minutu a po úspěšně zakončeném úniku Matěje Čermáka svítil na ukazateli skóre opět vyrovnaný stav. Čtyřiatřicátá minuta nabídla domácím netradiční přesilovku čtyři proti třem, kterou využil tvrdou střelou Mikuláš Komárek. Když už to vypadalo, že Chodov půjde do kabin s jednobrankovým vedením, tak v čase 39:59 udeřil Daniel Maxa a zvýšil na 5:3.

Třetí třetině dlouho kralovali brankáři, Sparta byla výrazně střelecky aktivnější. Karel Hodík však jakékoliv drama odmítl. Naopak Chodov dokázal vytěžit z minima maximum, pět minut před koncem si celé hřiště projel Jiří Bauer a poté naservíroval míček Marku Matouškovi. Mladý útočník tak při vlastním oslabení zasadil Spartě další tvrdý úder na který již nedokázala zareagovat a z Jižního Města tak odjela s porážkou 6:3.

V pondělí se pak muži potřetí v této sezóně představili před televizními kamerami. Tentokrát vyrazili na sever Čech, konkrétně do Liberce.
Liberec v závěrečných kolech čeká tuhý boj o postup do předkola play off a již první třetina televizního duelu ukázala, že by rád získal nějaký ten bod i v souboji s naším A-týmem. O první branku se tentokrát postaral jako první Chodov, v šesté minutě ho poslal do vedení Matěj Netrefa. Domácím se povedlo srovnat v patnácté minutě. Početní výhodu bleskově zužitkoval Jakub Mádlo.

Druhá třetina začala povedenou ranou domácího Filipa Smutného. Na tu dokázal odpovědět v pětadvacáté minutě Radim Slunečko. I následující minuty patřily našemu výběru. Ten dokázal díky brankám Marka Matouška, Antonína Votavy a Marka Vávry odskočit již do vedení 2:5. Liberec to však nevzdal a Vojtěch Wiener s Janem Šoltysem zařídili, že před závěrečnou dvacetiminutovkou byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový.
Diváci v domácí hale byli svědky velkého dramatu. Po pouhých devětatřiceti vteřinách zvýšil na 4:6 kapitán Tom Ondrušek, domácí však velmi rychle přispěchali s odpovědí o kterou se postaral Vojtěch Wiener. O vyrovnání se postaral sedm minut před koncem Šimon Stránský. A bylo ještě hůře, Chodov sice dokázal ubránit oslabení, krátce po jeho skončení však předvedli domácí povedenou akci na jejímž konci byl opět Vojtěch Wiener a přiblížil domácí ke třem bodům. Chodov však zbraně nesložil a třináct vteřin před koncem poslal zápas do prodloužení Mikuláš Komárek.

Nastavený čas začal přesilovou hrou týmu trenéra Davida Podhráského, ta zůstala bohužel nepotrestána, stejně jako všechny ostatní šance na obou stranách. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich musela rozhodnout až pátá série a zatímco Mikuláš Komárek ten svůj neproměnil, tak Prokop Ferdan byl úspěšnější a zařídil Liberci bod navíc za výhru 8:7.