Související zápasy

Florbal Chodov

Muži se utkají s vítězem Poháru, poté vyrazí na hřiště nováčka

Před reprezentační přestávkou čekají muže ještě dva zápasy. A v obou případech zamíří ven. V pátek vyzvou v důležitém souboji FbŠ Bohemians.

Bohemians v minulých týdnech zaznamenali velký úspěch, když ve finále poháru zdolali Spartu a získali první trofej v klubové historii. Co se týče ligy však klokani neprožívají povedené období. Z posledních třech zápasů nestačili na Vítkovice ani Královské Vinohrady, zápas s Black Angels pak museli rozhodnout až v prodloužení. Týmu trenéra Michala Jedličky tak začíná na záda dýchat dvojice pronásledovatelů, jedním z nich je Sparta, no a tím druhým jsou naši muži, kteří ztrácí tři body. Bohemians v letošní sezóně spoléhají především na ofenzivní duo Filip Forman, Jakub Buršík. Oba nalezeneme v elitní pětce kanadského bodování Livesport Superligy.

V neděli se pak A-tým vydá na západ Čech, kde je čeká souboj s Karlovými Vary. Karlovarští pociťují těžký život nováčka nejvyšší soutěže, ve dvaceti zápasech se jim povedlo vyhrát pouze jednou, hned v prvním kole proti Pardubicím. Od té doby přidali pouhé dva body za dvě prohry v prodloužení a tato bilance je řadí až na chvost superligové tabulky. Západočeský tým se tak již může pomalu chystat na play down, kde bude hájit příslušnost k české špičce. K udržení budou chtít určitě dopomoci i dva hráči kteří mají zkušenost právě s Chodovem a to Michalové Klápa se Strachotou, aktuálně dva nejproduktivnější hráči týmu.

Chodovskému týmu se naskytla v posledních kolech možnost se kterou už možná ani nepočítal a to zabojovat o umístění v elitní čtyřce, která zajišťuje start čtvrtfinále na domácí palubovce. Aktuálně na čtvrté Bohemians ztrácí tři body a je tedy jasné jak důležitý páteční souboj bude. Svému soupeři navíc máme co vracet a to porážku 8:11 z listopadového souboje na Jižním Městě. Do nedělního zápasu proti Karlovým Varům pak půjdou muži v roli jasného favorita a pokud chtějí pomýšlet na posun v tabulce, musí tento zápas zvládnout. První vzájemný duel dopadl jasnou výhrou Chodova v poměru 18:1.