Související zápasy

Florbal Chodov

Ofenzíva Bohemians byla nad síly A-týmu

Atraktivní čtvrtfinále Livesport Superligy odstartovalo o víkendu v UNYP Aréně. Naším soupeřem byli FbŠ Bohemians.

Zápas začal pěkně z ostra. Třetí minuta nabídla tři slepené branky během pouhých sedmatřiceti vteřin, dvakrát se trefil Chodov, konkrétně David Horký a Antonín Votava, za domácí snižoval Karel Petrák. Poté začala úřadovat silná ofenziva Bohemians. Jan Řehoř, Šimon Hronek a Patrik Rozkovec překlopili vedení na stranu našeho soupeře. Tom Ondrušek sice velmi rychle zařadil snížení na rozdíl jediného gólu. Poslední slovo však měli opět Bohemians, gólově bohatou třetinu uzavřel Jan Řehoř.

I druhá třetina bohužel pro nás začala inkasovanou brankou. Ve dvaadvacáté minutě zvyšoval na 6:3 Pavel Čihák. Chodov se do zápasu mohl vrátit díky přesilové hře, tu bohužel nedokázal využít a tak přišel další trest v podobě gólu Filipa Formana. Když se v závěru trefil ještě Šimon Hronek, vypadalo to, že domácí směřují k prvnímu vítězství v sérii.

Impulsem pro Chodov mohl být parádní zákrok Karla Hodíka, který vychytal trestné střílení Jakuba Buršíka. Našim hráčům to však jak se říká nelepilo, navíc brzy opět sami inkasovali. Již na 9:3 zvýšil Vojtěch Bílek. Chodovský tým většinu třetí třetiny odehrál bez brankáře a z této přesilové hry vzešla branka Jiřího Bauera. Šlo však o ojedinělý úspěch, domácí si naopak zásluhou Patrika Rozkovce mohli odškrtnout desátý gól. Půl minuty před koncem zapsal alespoň čestný úspěch Tomáš Sýkora. Po výsledku 10:5 však první bod do série brali Bohemians.

Druhou kapitolu napsala tato série v neděli. Na úvodní branku se tentokrát čekalo až do deváté minuty, poté se však rozjel pořádný gólostroj domácích, který řídili bratři Petrákové. Karel i Jaroslav se do statistik zapsali dvakrát, v osmnácté minutě tak Bohemians vedli 4:0.

Chodov dlouho nebyl schopen najít recept na domácího gólmana a dlouho tomu tak bylo i ve druhé třetině. Ve třiatřicáté minutě navíc Jakub Buršík využil přesilovou hru a zvýšil na rozdíl pěti branek. Početní výhodu poté dostal k dispozici chodovský tým a i on byl úspěšný. O první radost se postaral kapitán Tom Ondrušek. V závěru si Karel Hodík připsal další vychytaný nájezd, když si tentokrát počkal na Filipa Formana.

Naděje na zdramatizování přišla ve třiačtyřicáté minutě, kdy se trefil Ondřej Vošta. Místo kontaktní branky však přišla studená sprcha. Bohemians totiž nasypali do chodovské branky za čtyři minuty čtyři góly a rázem bylo v podstatě po zápase. Deset minut před koncem využil dvojnásobnou přesilovku Marek Vávra. Domácí však kontrovali góly Filipa Formana a Vojtěcha Bílka. Šest minut před koncem snížil na 11:4 Ondřej Vošta, bylo však jasné, že i druhý bod zůstane u Bohemians. Klokani ještě v závěru přidali díky Šimonu Hronkovi dvanáctý gól a došli si pro vedení v sérii 2:0.