Panthers PrahaFlorbal Chodov
0:21(0:7,0:8,0:6)
ne 6. 11. 2022 13:00 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 8. kolo

PANTHERS PRAHA vs. FLORBAL CHODOV 0:21, Lvice si smlsly na Panterkách

Ženy se v neděli vrátily do zápasového kolotoče. V pozici jasných favoritek zajížděly na palubovku zatím posledních Panthers Praha.

Od úvodu bylo jasné, jakým směrem se bude zápas ubírat. Na domácí branku se valil jeden útok za druhým, většina z nich skončila gólem a tak přesně v čase 10:00 svítil na ukazateli stav 0:6. Do statistik se zapsaly Lucie Bohumínská, Emilie Skalíková, Andrea Břeská, Markéta Prontekerová a dva vlastní góly si připsaly hráčky Panthers. První třetina poté skončila stejně jako začala, tedy dalším přesným zásahem Lucie Bohumínské.

V prostřední části si jako první slovo vzaly sestry Skalíkovy. Emilie i Sofie se zapsaly do statistik jednou. Na kulatých 0:10 zaokrouhlila stav zápasu Barbora Fáčková, na kterou vzápětí navázala Magdaléna Plášková a zkompletováním hattricku Lucie Bohumínská. Chodovská kanonáda pokračovala a nemohla zůstat bez příspěvku nejproduktivnější hráčky Andrey Břeské, která domácí brankářku překonala dvakrát během tří minut. Poslední střelkyní druhé třetiny byla Tereza Míková. U talentované hráčky šlo o první extraligovou trefu.

Třetí třetina už se spíše jen tak dohrávala, jelikož o výsledku bylo dávno rozhodnuto. Markéta Prontekerová, Emilie Skalíková, Magdaléna Plášková jí využily ke zkompletování hattricku, Andrea Břeská byla ještě o něco úspěšnější a v zápase zapsala hned čtyři góly. V konečném součtu jedenadvacet branek a čisté konto Jany Christianové přinesly lvicím nejvyšší vítězství v sezóně.