9_20231115_141236.jpg
8_20231123_104249.png
145_20230519_140437.png

Po roce v SSL se vrací Eliška Chudá

Velkou posilu získávají lvice v podobě návratu Elišky Chudé. Jednadvacetiletá reprezentační útočnice se na Jižní Město vrací po ročním angažmá v nejlepší lize světa SSL v dresu Täby. Po návratu podepsala účastnice juniorského i seniorského MS kontrakt do roku 2025.

Před odchodem do Švédska odehrála Eliška Chudá v dresu Chodova dvě velmi úspěšné sezóny, na které bude chtít nyní navázat a měla by se stat hlavní ofenzivní silou týmu. Letos v základní části SSL odehrála 22 zápasů a připsala si 7 bodů (3+4), dalších 5 zápasů odehrála v rámci play off a připsala si 1 branku. V domácí soutěži však bude navazovat na úplně jiná čísla. Dosud odehrála v základní části nejvyšší soutěže 83 zápasů a má na kontě 162 bodů (73+89), ve vyřazovacích bojích pak přidala 33 zápasů a 49 bodů (23+26).

“Návrat po roce domů byl plánovaný, takže není velkým překvapením, že budu opět hájit barvy Chodova. Věřím, že jsem se hráčsky zas o něco posunula a týmu tak mohu příští sezónu co nejvíc pomoct,” říká ke svému návratu po angažmá v SSL reprezentační útočnice.

Slova o plánovaném znovuzapojení potvrzuje i sportovní manažer a trenér lvic Ondřej Neuman: “Návrat Elišky byl předběžně naplánován a jsme rádi, že se nyní uskutečňuje. V Täby musela bojovat o lepší pozici vlivem zranění, přesto věříme, že se vrací silnější a rozhodně zase zkušenější. A i když se i prostředí v našem týmu pozměnilo, vnímáme to jako návrat naší spoluhráčky domů a proto věříme, že zvládnutí role důležité a rozdílové hráčky se Elišce povede. Současně jsme si jistí, že i ona bude stále dál růst a pokud to uchopíme správně, bude Eliška znovu výraznou postavou v celé soutěži. Víme, že se od nás odrazí znovu i na další zahraniční misi v budoucnu a věříme, že společné ambice nám pomohou naplnit její i týmové cíle!”