Související zápasy

Florbal Chodov
9_20231115_141236.jpg
119_20230303_112014.jpg

PREVIEW: Lvice vstupují do play-off, ve čtvrtfinále čekají Tigers

Základní část je minulostí a o víkendu vypukne to na co se všichni fanoušci těší. Začíná totiž play-off Extraligy žen. Naše holky čeká ve čtvrtfinále atraktivní derby o Jižní Město proti Tigers Start98.

Start vstoupí do vyřazovacích bojů z osmého místa, které uhájil bez nejmenších problémů. Ve dvaadvaceti kolech získal třicet bodů a na devátý nepostupující Jičín měl náskok patnáct bodů. Právě s Jičínem si naše čtvrtfinálové soupeřky střihly poslední prověrku před play off, doma jasně zvítězily 12:4. V kádru Tigers bude největší hrozbou pro obranu Chodova pravděpodobně Kateřina Kovaříková, druhá nejlepší střelkyně Extraligy žen. Silnou stránkou jsou rovněž přesilové hry, které mají třetí nejlepší v rámci celé soutěže.

Chodov měl o svém postupu do vyřazovacích bojů jasno ještě mnohem dříve. Stejně jako v minulém ročníku z toho bylo druhé místo, navíc se dokázaly lvice zlepšit o bod na konečných sedmaosmdesát bodů. Na nejbližší dvojici pronásledovatelů Tatran a Ostravu měly sedmibodový náskok. Pokud budeme hledat klíče k úspěchu i na chodovské straně, tak jedním z nich bude určitě Jana Christianová, česká reprezentantka opět patřila k oporám ženského týmu, s úspěšností 86,65% navíc obsadila druhé místo mezi všemi brankářkami. Problém nemá parta okolo trenéra Ondřeje Neumana ani se střílením gólů. Těch nastřílela celkem 175.

Oba letošní zápasy dopadly lépe pro Chodov, který nejprve zvítězil jasně 3:17, ve školním zápase se pak zapotil o poznání více, nakonec i zde z toho byly po výsledku 8:7 tři body. Ženy jsou tedy v sérii favoritkami, Tigers jim však určitě nedají nic zadarmo a můžeme se těšit na parádní sérii. Samozřejmě to nepůjde ani bez podpory našich fanoušků, tak nás přijďte podpořit v sobotu a neděli do haly na Jižní Město udělat první kroky k postupu do semifinále.