Tři roky čekání na ten poslední, nejtěžší krok jsou u konce. Junioři Chodov letos poprvé ve své historii vystoupali na vrchol a zvedli nad hlavu pohár pro mistry ligy. Nebyla to ale jen hladká jízda za triumfem. Byl to příběh o hledání, o nekonečných debatách nad taktikou a o vnitřní síle týmu, který se nezlomil ani ve chvíli, kdy se mu sezóna začala drolit pod rukama. Cestu za historickým milníkem poodhalují trenér Michal Podhráský a kapitán týmu Martin Bohumský.
Chodov získává výraznou posilu pro budoucnost. Z Panthers přichází jeden z největších talentů ročníku 2009 a vítěz kanadského bodování základní části CE ligy Adam Kuchař. Přestože Adam teprve vstupuje do juniorského věku, přípravu začne již s mužským týmem.
Chodov zakončí sezonu se třemi tituly z celostátních soutěží. Po juniorkách a juniorech se z nejcennější trofeje radují i dorostenky! Naopak ženy v semifinále padly a skončí tak letos bez medaile.
Od pátku do neděle bylo na Jižním Městě pořádně živo. Pět zápasů, čtyři výhry pro domácí barvy a hned dva mistrovské tituly k tomu. Chodov má důvod slavit – juniorky i junioři ovládli své soutěže. Zatímco juniorky slaví už pátý titul v historii, junioři se radují vůbec poprvé. A aby toho nebylo málo, lvice přidaly další důležitý krok směrem k Superfinále. Ten úplně poslední sice zatím nepřišel, ale k vysněnému cíli mají velmi blízko.
čt 6. 10. 2022
PREVIEW: Muže čeká další dvojzápas, ženy hrají doma s Jičínem
Oba naše elitní týmy mají za sebou volný víkend, nyní jsou však opět připraveny naplno se vrhnout do zápasového kolotoče. Ženy čeká jedno utkání a muže hned dvě.
Muži A-tým mužů v minulém kole konečně ukončil čekání na první body. Výhru nyní bude chtít potvrdit ve víkendovém dvojzápase. První důležitý duel čeká kluky již v pátek, doma hostí Otrokovice.
V Otrokovicích bylo přes léto rušno. Do týmu přišli Matěj Kostka a Jiří Halama z Hattricku Brno, Bulldogs Brno pak opustil Martin Grlický a i on bude nastupovat v dresu Panthers. Nové posily zatím Otrokovicím štěstí nepřinesly, i když výkony nemají vůbec špatné, tak na jejich kontě svítí po čtyřech kolech číslo jedna, což je řadí až na samý konec superligové tabulky. Lídrem produktivity je zatím osmibodový Ronald Gašparík. V loňském ročníku obě utkání ovládl Chodov, pokaždé to však byla pořádná bitva a jelikož ani jeden z celků nevstoupil do sezóny ideálně, tak budou chtít v pátek uspět.
Na souboj s Otrokovicemi naváže nedělní výjezd do Ostravy, kde nás čeká souboj s místním FBC. Dalo by se říci, že Ostrava je naším sousedem v tabulce, zatím mají na svém kontě pět bodů. Tým z Moravskoslezského kraje zaznamenal první tříbodovou výhru v minulém kole, kdy doma přehrál Vinohrady 5:2. Při pohledu na statistiky, tak jim zatím vládne letní posila Marek Bräuer.
Chodov před televizními kamerami porazil Českou Lípu a trochu poskočil tabulkou vzhůru na aktuální desáté místo. Kromě bodů může trenéry těšit bodové probuzení Toma Ondruška, který doposud střelecky mlčel a proti České Lípě zaznamenal dvě branky a stejný počet asistencí, povedený zápas ho rázem katapultoval na pozici nejproduktivnějšího hráče týmu.
Muže tedy čeká velmi důležitý dvojzápas, který hodně napoví o jejich aktuálním rozpoložení. Pokud budete mít čas určitě je přijďte alespoň v pátek podpořit, budou to potřebovat.
Ženy A-tým žen prochází zatím sezónou ve velkém stylu. Po čtyřech kolech má na svém kontě 11 bodů a jen jeden ho dělí od vedoucích Vítkovic. Prodloužit vítěznou sérii budou lvice chtít v sobotu, kdy doma přivítají Jičín. Také Jičín může být se vstupem do nového ročníku spokojen, Během čtyř kol zapsal 7 bodů a drží se na šestém místě. Jasným tahounem týmu je třináctibodová Kristýna Bachmaierová, která se zatím podílela na více než polovině branek svého týmu.
Jak jsme psali již výše, tak mladý chodovský tým kromě zkušeností zatím sbírá hojně i body. Jednou ze zcela nových tváří v A-týmu je i Andrea Břeská, která si kroutí první sezónu v dospělé kategorii a zatím se jí daří skvěle. Osm bodů ve čtyřech zápasech a pozice nejproduktivnější hráčky týmu jsou toho jasným důkazem.
V uplynulém ročníku se v obou případech radovaly chodovské lvice, celkem v těchto zápasech nasázely devětadvacet branek a favoritkami budou i nyní. Na cestě za dalšími body však budou potřebovat i vaší podporu, tak neváhejte a dorazte v sobotu do haly na Jižní Město.