9_20231115_141236.jpg
8_20231123_104249.png
139_20230512_143631.png

Přichází juniorský mistr světa Vojtěch Klápa

Novou posilou chodovského týmu se stává juniorský mistr světa z roku 2021 Vojtěch Klápa. Produktivní útočník se na Jižní Město přesouvá z Vinohrad a na Chodově podepsal 4-letou smlouvu do roku 2027.

Devatenáctiletý Vojtěch Klápa je odchovancem Benešova, odkud v roce 2017 zamířil to střešovického Tatranu. Následně se v roce 2021 přesunul na Vinohrady, kde poprvé okusil nejvyšší domácí soutěž. Má za sebou i zahraniční angažmá v dresu finského SPV Seinäjoki. Prošel víceméně všemi mládežnickými výběry a byl také členem juniorské reprezentace, která v roce 2021 v Brně získala světové zlato. V nejvyšší domácí soutěži zatím nastoupil v základní části k 70 zápasům, ve kterých zaznamenal 68 bodů (46+22) a v poslední superligové sezoně nastřílel 26 branek.

Důvody svého přesunu popisuje sám Vojtěch Klápa: “Chodov vnímám jako silný a ambiciózní tým, je pro mě motivací se v takovém týmu prosadit. Mám chuť na sobě dále pracovat a posouvat se. Věřím že právě Chodov je pro moje cíle ten správný klub. Na Chodově bych chtěl dosáhnout týmového úspěchu a mým cílem je být platným hráčem pro tým. Je před námi dlouhá cesta a spousta práce. Jsem si jistý, že po letošním vyřazení Chodova ve čtvrtfinále, bude pro nás motivací pracovat tak, abychom byli úspěšnější. Těším se tak na novou výzvu, která před námi je.”

Na radaru Chodova byl mladý střelec již dlouhou dobu, což potvruzují slova sportovního manažera Ondřeje Neumana: “Vojta je hráč, kterého po očku sledujeme už od žáků - v době, kdy k nám zamířil Karel Hodík, věděli jsme, že další benešovský talent mířil na Tatran. Ušel obrovský kus cesty a jsme rádi, že v ní bude pokračovat v našem dresu. Jednání s ním nás utvrdila, víme, že přichází moc dobrý hráč a skvělý mladý muž! V souladu s tím, jaký tým chceme dlouhodobě budovat věříme, že Vojta má potenciál růst v důležitý článek sestavy a sázíme s ním na skvělou budoucnost!”

Krátce se Ondřej Neuman vrací i k jednání o přestupu: “Jednání s SKV je vždy otevřené a korektní a byť víme, že nyní nejsme schopni nalézt dohodu na podmínkách, vážíme si toho, že s SKV se i v tomto případě daří říci si i rozdílné názory narovinu. Náš florbalový rybník je malý, je prakticky jasné, že dříve nebo později zase poputují hráči jedním či druhým směrem, jako tomu vždy bylo.”

Radost z přestupu neskrývá ani hlavní trenér Chodova David Podhráský:“Ve Vojtovi získáváme hráče s obrovským ofenzivním potenciálem, který již ve své superligové kariéře naznačil a já věřím, že naše prostředí mu ho pomůže úplně rozvinout a bude tedy velkou posilou.”