9_20220826_101349.jpg
8_20220831_155308.png
138_20230511_151055.png

První posilou je Tadeáš Dittrich

Novým parťákem Karla Hodíka v chodovském brankovišti se stane Tadeáš Dittrich. Jednadvacetiletý odchovanec ústeckého florbalu si nejvyšší soutěž vyzkoušel v dresu České Lípy již v sezoně 2020/21 a nyní bude chtít sbírku 2 startů výrazně rozšířit.

Po přestupu z Ústí nad Labem podepsal na Chodově smlouvu do roku 2026. Fanoušci Chodova mohou Tadeáše pamatovat z mnoha vzájemných bitev na úrovni mládeže, kde patřil k největším brankářským talentům. V 1. lize má na kontě 62 startů v dresu Ústí.

“Přestup na Chodov je pro mě nová výzva. Poslední rok jsem z florbalu neměl takovou radost a věděl jsem, že pokud budu chtít dále hrát, musí se něco změnit. Pak se ale ozval Chodov a nebylo co řešit,” říká k přestupu Tadeáš Dittrich

Hlavní trenér Chodova David Podhráský zná svého nového svěřence již z mládežnických akcí a na novou posilu se moc těší: “Potřebovali jsme zvýšit konkurenci na brankářském postu a já osobně znám Tadeáše dlouhé roky. Vždy jsem po něm očkem pokukoval a teď nastal ten správný moment. Jeho angažmá u nás dává smysl z mnoha úhlů pohledu a já věřím, že s Hoďou vytvoří skvělý tandem.”

Svůj pohled přidává i sportovní manažer klubu Ondřej Neuman: “Brankářskou otázku jsme vyřešili na rok, ale věděli jsme, že musíme koukat dále. Ondra Lupoměch se v klubu posouvá trochu jiným směrem a moc nám pomohl překlenout náročnou sezonu. Věříme, že nám z mládeže dorůstají perspektivní brankáři, ale jsme přesvědčeni, že je třeba nic neuspěchat a jejich čas ještě přijde. Příchod Tadeáše považujeme za skvělé řešení brankářské “skládačky”, doplněné o ten správný díl. Pomůže nám, abychom brankářskou zátěž rozložili adekvátně a Hóďa získá kvalitního a vhodného parťáka.”Související odkazy