Související zápasy

Florbal Chodov

Semifinále je vyrovnané! Lvice si připsaly jedno vítězství i porážku

O víkendu odstartovala další fáze vyřazovacích bojů pro naše ženy. V repríze loňského Superfinále čekala na holky v semifinále FBC Ostrava.

Hala na Jižním Městě sledovala od úvodních minut sobotního duelu skvělý florbal, aktivnější byly hostující hráčky, které si v polovině úvodní části zápasu zahrály přesilovou hru. Dlouho to vypadalo, že početní nevýhodu lvice ubrání, dvě vteřiny před jejím vypršením však natáhla Paulína Hudáková a svižnou střelou zajistila Ostravě vedení. Naše hráčky do první přestávky odpověď najít nedokázaly a tak po dvaceti minutách ztrácely jednu branku.

Ve druhé třetině opěr hrály prim obě brankářky, skóre tak dlouhou dobu zůstávalo beze změny. Naděje na srovnání přišla ve třiatřicáté minutě, kdy dostal také výběr trenéra Ondřeje Neumana k dispozici přesilovou hru. V ní nejprve zazvonila v rychlém sledu tyč a následně i břevno, do třetice už to však vyšlo a Magdaléna Plášková se postarala o srovnání. Stejně jako v úvodní třetině vidělo více než dvě stě fanoušků pouze jednu branku a bylo jasné, že nás čeká ještě pořádná bitva.

Jak už nejspíše tušíte, nastolený obraz hry se nezměnil ani v závěrečném dějství. Oba celky své šance spíše zahazovaly. To se změnilo v jedenapadesáté minutě, Andrea Břeská se uvolnila na středu a střelou z otočky poslala Chodov poprvé do vedení. A bylo ještě lépe, Markéta Prontekerová totiž vystihla rozehrávku Ostravy a po samostatném úniku zamířila přízemní střelou přesně k tyči. Naneštěstí velmi brzy přispěchala s odpovědí Linda Pudišová. Chodov mohl odskočit v další přesilové hře, ta ale nyní zůstala nepotrestána. Bez trestu naštěstí zůstala i závěrečná power play Ostravy. Ženy zvítězily 3:2 a ujaly se vedení v sérii 1:0.

Neuplynulo ani čtyřiadvacet hodin a oba soupeři nastoupili ke druhému utkání čtvrtfinálové série. Na úvodní branku se tentokrát čekalo pouze šedesát vteřin, skóre otevřela hostující Malwina Zagórska. Stejná hráčka se v patnácté minutě prosadila ještě jednou a jelikož domácí hráčky cestu do branky nenašly, tak Ostrava vedla po dvaceti minutách 0:2.

Ostravské hráčky vstoupily lépe i do prostředního dějství, tentokrát jim na další branku stačilo pouze šestadvacet vteřin. Pavlína Bačová zvýšila na 0:3. Hned v následujícím střídání přispěchal Chodov s odpovědí. O korekci se postarala Andrea Břeská. A bylo ještě lépe, Kristína Belicová a Magdaléna Plášková totiž zařídily, že v polovině zápasu svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 3:3. Gólově bohatá třetina pokračovala i nadále, Denisa Kotzurová nejprve vrátila Ostravě vedení. Andrea Břeská sice přispěchala s další rychlou odpovědí, poslední slovo však měl výběr trenéra Jakuba Robenka.

I třetí třetina bohužel začala lépe pro naše soupeřky. Pavlína Bačová zařídila ve třiačtyřicáté minutě navýšení náskoku na 4:6. Naději na obrat vykřesala patnáct minut před koncem Markéta Prontekerová. Chodov byl střelecky aktivnější, bohužel chyběla efektivita v zakončení a tak již další radost nepřišla. A to ani v závěru zápasu během přesilové hry, kdy navíc Pavlína Bačová pojistila střelou do prázdné branky výhru Ostravy 5:7.

Po prvním víkendu mají oba soupeři do Superfinále stejně daleko. Nyní se série přesouvá do Ostravy, kde se bude pokračovat v sobotu a neděli dalšími dvěma zápasy.