VinohradyFlorbal Chodov
3:4 po prodl.(0:0,2:3,1:0)
po 16. 1. 2023 17:10 @ TJ Sokol Vinohrady, Livesport Superliga, 19. kolo

SKV vs. FLORBAL CHODOV 3:4pp, Komárek rozhodl televizní utkání

Podruhé před kamerami ČT sport nastoupili v pondělí naši muži. V hale na Vinohradech byla na programu dohrávka 19.kola proti místnímu SKV.

První vzájemné střetnutí mezi těmito dvěma celky nabídlo dramatickou podívanou a i nyní to vypadalo, že se podobný průběh bude opakovat. Chodov se se svým soupeřem přetahoval o každý míček a vytvořil si i několik zajímavých střeleckých pokusů. Více šancí však měly domácí Vinohrady a Karel Hodík musel do akce hned desetkrát. Ani jedna střela si však cestu za jeho záda nenašla a jelikož tomu stejně bylo i na druhé straně, skončila první třetina bez branek.

Čekání na branku skončilo na startu sedmadvacáté minuty, kdy Mikuláš Komárek vypíchl na polovině hřiště míček Kellermannovi a ze samostatného úniku se nemýlil. Vedení však trvalo pouze jedenadvacet vteřin, poté předvedly Vinohrady povedenou kombinaci, na jejímž konci byl skórující Štěpán Švejda. O chvíli později již domácí měli navrch, nařízené trestné střílení totiž využil Vojtěch Klápa. Chodov se do zápasu vrátil v pětatřicáté minutě, kdy Ondřej Vošta nejrychleji ukořistil míček na brankovišti a rychlou dorážkou srovnal na 2:2. Gólovou třetinu pak uzavřel v samotném závěru Tom Ondrušek, který zužitkoval parádní přihrávku od Marka Vávry.

Po gólové smršti jsme se vrátili k podobnému obrazu hry jako v první třetině. Opět přebrali hlavní iniciativu oba brankáři, kteří deptali střelce soupeřů a měli tak hlavní podíl na tom, že až do pětapadesáté minuty zůstalo skóre beze změn. V ten moment dostaly Vinohrady k dispozici druhé trestné střílení, kterého se ujal Jan Procházka a i on byl úspěšný. V závěru ještě chodovští přežili infarktový moment, kdy domácí mohli rozhodnout o zisku třech bodů. Jiří Bauer ve spolupráci s Karlem Hodíkem však skvělým zákrokem překazili možnou radost Vinohrad a poslali zápas do prodloužení.

Jiří Bauer hrál důležitou roli i v nastaveném čase, kdy naservíroval míček před odkrytou branku Mikuláši Komárkovi a ten svým druhým gólem v zápase zařídil Chodovu bod navíc.