PardubiceFlorbal Chodov
2:10(0:3,2:4,0:3)
ne 4. 12. 2022 18:00 @ SH Dašická Pardubice, Livesport Superliga, 13. kolo

SOKOLI Pardubice vs. FLORBAL CHODOV 2:10, Desítka v Pardubicích!

Navázat na páteční domácí výhru s Libercem chtěli naši muži. V neděli je čekal výjezd na horkou půdu Pardubic.

Na zápas si našly cestu více než čtyři stovky fanoušků, které již ve čtvrté minutě sledovaly první gól v domácí síti. Jeho autorem byl Radim Slunečko. Stejný hráč sehrál ústřední roli i u druhé chodovské branky, kdy vybídl ke skórování Toma Ondruška a náš kapitán nabídku neodmítl. První třetina patřila jednoznačně výběru trenéra Davida Podhráského, který svého soupeře k ničemu nepustil a sám v patnácté minutě zvýšil díky Marku Matouškovi již na 0:3.

Ve skvělé formě hraje po Mistrovství světa Tom Ondrušek a opět to ukázal v pětadvacáté minutě, kdy nejprve sám skóroval a poté připravil gól Marku Vávrovi. Neuběhla ještě ani polovina zápasu a bylo to již 0:6, nedůraz v domácí obraně potrestal Martin Skřivánek. Na šestý inkasovaný gól zareagovali domácí změnou v brankovišti. Tento tah jim trochu pomohl a brzy se i oni poprvé dokázali prosadit, David Žáček a Lukáš Kučera snížili na rozdíl čtyř branek. Závěr třetiny však opět patřil Chodovu, konkrétně Marku Matouškovi, který slavil úspěch s gólovou dorážkou.

Mezi dvougólové střelce se v úvodu závěrečné třetiny zařadil také Martin Skřivánek. Když pak Jiří Bauer ve čtyřiačtyricáté minutě zvýšil na 2:9, nebyl pochyb o tom, ze tři body poputují do Prahy. Definitivní razítko na čtvrté chodovské vítězství dal tři minuty před koncem Antonín Votava.

A-tým pokračuje ve výsledkově povedeném období a drží se na pátém místě superligové tabulky. Příští víkend odstartuje druhou polovinu sezóny soubojem s Black Angels.