Start98Florbal Chodov
3:17(0:2,0:8,3:7)
so 15. 10. 2022 19:30 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 6. kolo

START98 vs. FLORBAL CHODOV 3:17, Jihoměstské derby nabídlo 20 branek!

Na úspěšný výkon našich mužů chtěly navázat i naše lvice. Ty čekal zápas v jejich domácí hale na Jižním Městě, paradoxně však v roli soupeřek, jelikož domácím týmem byly Tigers.

Favorit utkání byl vzhledem k dosavadnímu průběhu sezóny jasný a papírové předpoklady se začaly naplňovat v sedmé minutě, kdy otevřela skóre Sofie Skalíková. Další změnu stavu přinesla patnáctá minuta a konkrétně Magdaléna Plášková a určila stav 0:2 po první třetině.

Start si do dalšího průběhu jistě chystal plány, jak zápas zvrátit. Ovšem naše lvice nasázely mezi čtyřiadvacátou a třicátou minutou šest branek a v podstatě rozhodly o své výhře. Dvakrát se trefily Ivana Vachovcová s Andreou Břeskou, po jedné přidaly Lucie Bohumínská a Natálie Balková. Ve zbývajících minutách se prosadily ještě Lucie Bohumínská a Kristýna Jirásková. Po gólové smršti vedly lvice 0:10 a mířily za ziskem třech bodů.

Kanonáda pokračovala i v závěrečné fázi zápasu. Třetí třetina začala gólem Karolíny Janatkové a zkompletovaným hattrickem Ivany Vachovcové. Poté se prosadily i domácí hráčky a ukončily naděje Jany Christianové na čisté konto. Byla to však pouze ojedinělá radost, lvice naproti tomu kontrovaly dalšími čtyřmi zásahy, o které se postaraly Lucie Bohumínská, Barbora Vávrová, Vendula Štolbová a Kristina Belicová. Závěr zápasu se už pouze dohrával, dvě branky vstřelily Tigers, na konečných 3:17 pak uzavřela Magdaléna Plášková.