Související zápasy

Florbal Chodov
9_20231115_141236.jpg
128_20230324_171150.jpg

Startuje semifinále! Lvice se postaví Ostravě

Ve čtvrtfinále se A-tým žen příliš nezdržoval a po výsledku v sérii 4:0 nabral v nejkratším možném čase směr semifinále. V něm na naše lvice čeká repríza loňského Superfinále proti FBC Ostrava.

Ostrava do sezóny nevstoupila coby obhájce titulu vůbec dobře. Z úvodních čtyřech zápasů zaznamenala pouze jednu výhru. Postupem času však začaly jít výkony nahoru a brzy jsme tak sledovali opět to FBC, tak jak ho známe. Základní část zakončil výběr trenéra Jakuba Robenka se ziskem rovných padesáti bodů na čtvrtém místě, na které spadl vinou horších vzájemných zápasů se střešovickým Tatranem. Do čtvrtfinále si tedy ostravský tým nemohl svého soupeře vybrat, nakonec na ně zbyla Olomouc. I tato série byla jednoznačnou záležitostí, Ostrava Olomouci povolila pouze šest vstřelených branek, celou sérii ovládla 4:0 a mohla se tak těšit na semifinále. Pokud se podíváme na hlavní útočné zbraně v kádru našich protivnic, tak v základní části tým táhla především Michaela Mlejnková, která se vešla i do elitní pětky bodování celé soutěže, v play off to pak nejvíc pálí Denise Kotzurové, ta zaznamenala ve čtyřech utkáních již devět bodů.

Také Chodov prošel čtvrtfinálem poměrně hladce, proti Tigers odstartoval dvěma jasnými domácími výhrami 9:1 a 9:2. V této sérii vlastně lvice svou domácí halu neopustily, jelikož o týden později se na Jižním Městě představily znovu, tentokrát v roli hostů měly zejména v neděli mnohem těžší práci, kterou však zvládly a i ony postoupily mezi nejlepší čtyřku Extraligy. Na chodovské straně znělo s reproduktorů v hale v souvislosti se vstřeleným gólem nejčastěji jméno Kristíny Belicové, která byla u sedmi chodovských tref. O jeden bod méně nasbírala Magdaléna Plášková.

Ve vzájemných zápasech v základní části tahala za kratší konec Ostrava, která v prvním kole nejprve padla před televizními kamerami 2:3. Jedna branka rozhodovala také odvetu. V ní byl rovněž úspěšnější Chodov a domácí fanoušky potěšil výhrou 6:5. Nyní však začíná nová série a v ní se na přechozí výsledky rozhodně hledět nebude. Ženy odstartují semifinále doma a opět budou potřebovat vaší podporu, tak jim dorazte zafandit v sobotu a neděli na Jižák.