Ve finále Poháru budeme mít oba týmy!

Středeční večer přinesl hodně chodovské radosti. V průběhu pár minut si oba elitní týmy zajistily postup do finále pohárové soutěže. To se odehraje v úterý 13. února v Českých Budějovicích.

Muži čelili podruhé ve čtyřech dnech Mladé Boleslavi a zápas přinesl drama hodné pohárového semifinále. Chodov po dvou třetinách vedl 3:2, ale Boleslav zápas otočila a po chodském vyrovnání opět odskočila do vedení. To se povedlo domácím smazat až 54 vteřin před koncem a šlo se do prodloužení. V něm nejprve Chodov nevyužil přesilovku, ale následně se kapitán Tom Ondrušek nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a poslal Chodov do budějovického finále.

Muži Chodova už jednou pohárovou soutěž ovládli. Bylo to v roce 2013 a uhodnete kde? Ano, první klubovou trofej zvedl nad hlavu tehdejší kapitán Matěj Jendrišák právě v Českých Budějovicích. Na hřišti u toho byli z dnešního týmu Tomáš Sýkora a tehdy ještě hrající David Podhráský a samozřejmě Karel Myšák z pozice vedoucího týmu.

Přibližně ve stejný čas slavily postup do finále i chodovské lvice. Ty na hřišti Tatranu sice prohrávaly, ale pak se prosadily na konci 1. i 2. třetiny, čímž překlopily stav na svou stranu. Definitivně pak zápas zlomila v 56. minutě Nikola Skoková a pečeť výsledku dala 25 vteřin před koncem Andrea Břeská.

Ženy ovládly domácí pohárovou soutěž dvakrát. Poprvé v v roce 2016 a podruhé v roce 2020, když v obou případech porazily tehdejší Tigers. Ze současného chodského kádru tento triumf pamatují kapitánka Daniela Frantíková, Marie Havlíčková, Magdalena Plášková, Kristina Belicová a Jana Christianová. Na straně poražených tehdy nastoupily Kristýna Vejvodová, Kateřina Kovaříková, Eliška Chudá a Natálie Balková.

Finále se hraje v úterý 13. února v českobudějovické sportovní hale a o vstupenkách pro chodovské fanoušky budeme brzy informovat.