9_20231115_141236.jpg
8_20231123_104249.png
189_20231218_105400.jpg

Více než 500 nadšených dětí výhru nevidělo

Pátek 15. prosince byl vyhrazen pro takzvaný School Match, tedy zápas v dopoledních hodinách, který je připraven pro žáky základních škol. Sportovní halu Jižní Město tentokrát naplnili děti ze základních škol Campanus, Donovalská, Mendelova a Na Líše. Celkově bylo v hale 550 fantastických diváků, kteří bohužel viděli prohru chodských lvic.

Lvice nastoupily bez účastnic nedávno skončeného MS v Singapuru. Bronzové medailistky z šampionátu Jana Christianová, Eliška Chudá, Magdalena Plášková a tatranská Monika Šolleová byly před zápasem oceněné prezidentem Českého florbalu Danielem Novákem a prezidentem Chodova Michalem Bauerem. Stejně tak členové realizačního týmu s chodskou minulostí či součastností Lukáš Netrefa, Lukáš Procházka a Lenka Lačňáková. A pozornosti se dostalo i slovenské reprezentantce Kristině Belicové.

V samotném utkání tahaly chodovské hráčky za kratší konec. Přestože hnány skvělým publikem měly střeleckou převahu, tak Tatran po celý zápas vedl. V momentě, kdy se lvice nadechovaly k závěrečnému náporu, přišla smršť tří tatranských branek, na které již Chodov nenašel odpověď. Tatran si tak odvezl výhru 1:5.

I přes sportovní neúspěch lze akci hodnotit velmi pozitivně stovky dětí ze základních škol viděly elitní ženský florbal, zažili elektrizující atmosféru a kromě zážitků si domů odnesly i nějaké ty ceny.

Děkujeme všem za účast a spolupráci a věříme, že se zase někdy u florbalu uvidíme!